Ознака: работа
Македонија

СКАНДАЛОЗНО Дискотеката „Привилиџ“, пред која беше убиен ракометарот Денис Тот, немала лиценца за работа!

пред 2 години
Македонија

Бугарските историчари кратки и јасни: Цар Самоил е завршена работа, ќе има заедничко чествување

пред 2 години
Македонија

По оставката во комисијата на проф.д-р Ванчо Ѓорѓиев: Кого и што се обидува да испере Бујар Османи?!

пред 3 години
Македонија

Ангел Димитров: Основните позиции на парламентите во Скопје и Софија го прават невозможно изнаоѓањето сериозни политички компромиси

пред 3 години
Македонија

Препорака на надлежното министерство-Најранливите групи, бремените жени и лицата над 60 години да се ослободат од работа

пред 3 години
Македонија

Анкета на „Социетас Цивилис“-Високи 53% од граѓаните незадоволни од Владата за тоа како се справува со актуелните проблеми

пред 3 години
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: 52 илјади работници останале без работа, и без плата тоа е ефектот од работата на Заев

пред 3 години
Регион

Над три милиони Грци ниту работат, ниту бараат работа

пред 3 години
Регион

Без работа остануваат 500.000 луѓе во Романија

пред 4 години
Магазин

Здружението на музичари бара ревизија на пртоколите, голем дел од нив се на работ на егзистенција

пред 4 години
Македонија

Милошоски: Собранието не може да работи онлајн

пред 4 години
Економија

Текстилните и кожарските фабрики во Штип не смеат да работат за време на карантинот

пред 4 години
Економија

Пауновски: Угостителите да не ги отвораат објектите додека не се укине забраната за работа

пред 4 години
Економија

Првата фабрика на Фолксваген во Германија започнува со работа

пред 4 години
Економија

Овозможена работа на фабриките и транспортот и за време на построгиот полицискиот час, работниците со посебни дозволи

пред 4 години
Економија

„Кромберг и Шуберт“ од утре запира со работа

пред 4 години
Магазин

Работата не е се во животот: Германец дал отказ од фирмата во која бил супер платен и отишол в шума

пред 5 години
кој последен се смее, најслатко се смее

Добила отказ зошто на патник на аеродромот му рекла дека е грд

пред 5 години
Македонија

Катица Јанева се врати на работа во СЈО

пред 5 години
Регион

Во туризмот во Хрватска работат над 17.000 странци

пред 5 години