Ознака: пукање
Македонија

Во 18 часот во Скопје ќе има пукотници

пред 3 мес.
Хроника

Aрачиновец пукаше во полицаец во Чаир

пред 3 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Убиства со калашников на сред улица станаа секојдневие, со Заев и Спасовски Скопје стана небезбеден град

пред 2 години
Регион

Пукање во центарот на Белград

пред 2 години
Свет

Пукање на воен аеродром во Русија: Еден од регрутите прво со секира, а потоа со пушка ги нападнал колегите

пред 2 години
Македонија

Жена пукала во две лица на булеварот „Гоце Делчев“

пред 3 години
трагедија во Дордехт

Тројца застрелани, а еден тешко ранет во семејна куќа во Холандија (ВИДЕО)

пред 3 години
Македонија

Ахмети: Џеват Адеми е жртва на озборувања, судот ќе ја каже вистината

пред 3 години
ПОВТОРНО ИНЦИДЕНТ ВО САД

Истрели во училиште во Алабама, десет деца повредени

пред 3 години
се пукаше во дечани

Харадинај на забава со пукање (ВИДЕО)

пред 3 години
жител од селото Боровец

Пукал на свадба, по што бил приведен, а пиштолот му бил одземен

пред 3 години
осум жртви имаат мексиканско државјанство

Напаѓачот од Ел Пасо сведочеше дека цел му биле Мексиканци

пред 3 години
Реториката на Трамп виновна за злосторството минатиот викенд

Тешки обвинувања од Бајден: Трамп е одговорен за крвопролевањето во Ел Пасо

пред 3 години
две лица ќе се соочат со пријави за неовластено пукање од огнено оружје

Полицијата со „нула“ толеранција за пукањето на свадби

пред 3 години
Македонија

Пукање на свадба во гостиварско – две жени ранети, домаќинот приведен

пред 3 години
Македонија

Повредените свадбари од Мала Речица пренесени во Скопје

пред 3 години
истрагата ќе утврди како дошло до инцидентот

Пиштолџии се веселеле на свадба во Тетово двајца ранети, едниот син на пратеникот Џеват Адеми

пред 3 години
Свет

Четворица се мртви: Напаѓач почна да ги решета посетителите на фестивал во Калифорнија (ВИДЕО)

пред 3 години
Свет

Фатално пукање во Лос Анѓелес: Маж уби четири лица ( ВИДЕО)

пред 3 години
ЕДЕН ОД ОБВИНЕТИТЕ Е ВО БЕГСТВО

ОЈО Скопје поднесе обвинение за пукањето во Маџари

пред 3 години