Ознака: протоколи
Економија

Новите протоколи за свадби се нелогични, оценува Независната угостителска комора

пред 2 мес.
Македонија

Следуваат големи промени на рестриктивните мерки: Полициски час од полноќ, дозволени се настани, а еве што друго ќе се промени

пред 3 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Рекорден број на починати, соодветни мерки и протоколи нема

пред 4 мес.
Економија

Здружението на естрадни уметници реагира на барањата на угостителите да нема жива музика

пред 5 мес.
Магазин

Вевчанскиот карневал ќе се одржи со дел од обичаите и почитување на протоколите

пред 7 мес.
Економија

Владата ќе дозволи работа на скијачките центри со соодветен протокол

пред 8 мес.
Магазин

Здружението „Музика сега“ на средба со Пендаровски: Бараат итна ревизија на протоколите за музичките работници

пред 9 мес.
Македонија

Ажурирани протоколите за заштита од Ковид-19

пред 9 мес.
Македонија

Ажурирани најновите протоколи – Ова се сите измени

пред 10 мес.
Спорт

Владата ги објави протоколите за спортистите

пред 10 мес.
Магазин

Здружението на музичари бара ревизија на пртоколите, голем дел од нив се на работ на егзистенција

пред 10 мес.
Економија

Бектеши: Со директни грантови ги поддржуваме туристичките агенции и туристичките водичи за зачувување на работните места

пред 10 мес.
Економија

Реакција на Комисија за заразни болести: Во изготвување на протоколите учествуваа и угостителите

пред 10 мес.
Македонија

Независна угостителска комора: Не ни требаат крпеници од протоколи, доброволно ќе ги затвориме објектите

пред 10 мес.
Економија

ИВАП: Дали угостителскиот сектор, кој Владата го декларираше како најзагрозен станува најзагрозувачки?

пред 10 мес.
Македонија

Со нови протоколи се отвораат игротеките безбедни за децата

пред 10 мес.
Македонија

Владата донесе уредба за начинот на реализирање на наставата

пред 10 мес.
Македонија

Владата објави дополнети протоколи за организирање настани во културните установи и во установите за згрижување и воспитание на деца

пред 10 мес.
Економија

Малите бизниси бараат итно донесување протоколи и помош, во спротивно најавуваат протести

пред 11 мес.