Ознака: Проширување
Според Претседателот на австрискиот Парламент

Соботка: ЕУ е нецелосна без сите држави од Балканот

пред 3 мес.
сторија на јуроњуз

Франција, Холандија и Данска не даваат проширување

пред 4 мес.
Свет

Кандидатката за претседател на ЕК не го спомена проширувањето

пред 4 мес.
Македонија

Шиб: Наскоро ќе биде познат датумот за почеток на преговорите со Северна Македонија

пред 4 мес.
Свет

Европските Зелени против Маркон: Бараат да започнат преговорите со Македонија и Албанија

пред 5 мес.
Францускиот претседател ги закопа надежите?!

Макрон : Ќе бидам бескомпромисен кон секакво проширување на ЕУ

пред 5 мес.
НИЗ ФОКУСОТ НА ДОПИСНИКОТ ОД БРИСЕЛ

ЕУ-Западен Балкан – како воена вежба на ЈНА

пред 5 мес.
ЧЕТИРИ ЧЛЕНКИ НА ЕУ ПРОТИВ ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИ

Европски дипломат – промената на името беше услов за НАТО, не и за ЕУ!

пред 6 мес.
ЌЕ ДОБИЕ ЛИ ДАТУМ?

Сопартијците на Меркел со порака – рано е за преговори со Македонија

пред 6 мес.
ЕВРОКОМЕСАРОТ ВО СТИЛОТ ТОПЛО-ЛАДНО

Хан предупредува на „драматични последици“ ако нема ЕУ-морков за Македонија

пред 7 мес.
ПАРИЗ НЕ ГО МЕНУВА СТАВОТ КОН МАКЕДОНИЈА

Проширувањето не е на дневниот ред на неформалниот ЕУ самит во Берлин

пред 7 мес.
студија на ФИФА по најавите за 48 учесници на СП во Катар

Проширувањето на Мундијалот во 2022 ќе донесе до 400 милиони долари добивка

пред 8 мес.
СРЕДБА СО БАЛКАНСКИТЕ КАНДИДАТИ

Проширувањето на ЕУ е приоритет за Романија

пред 8 мес.
ЕВРОБАРОМЕТАР

Повеќето граѓани на ЕУ се против проширувањето

пред 11 месец
„Поздрав“ од Брисел за сите идни членки

Ветото за прием во ЕУ нема да се укинува

пред 1 година
Регион

Јункер: Потребен е единствен став на ЕУ за интеграција на Западен Балкан

пред 1 година