Ознака: преспа
Македонија

Пендаровски на Преспа форумот: Ние забележавме најостар пад во поддршката за ЕУ од нашиот народ

пред 1 година
Македонија

Уставниот суд го отфрли барањето на проф.Каракамишева за Договорот од Преспа

пред 2 години
Македонија

Проф.Каракамишева го даде Преспанскиот договор на Уставен суд

пред 2 години
Македонија

Академик Коцарев: Дали „македонска“ националност е изгубена во преводот на Договорот од Преспа?!

пред 3 години
На Крстовден традиционално

Се очекува да се соберат околу 120.000 тони јаболка: Почна бербата во Преспа (ВИДЕО)

пред 5 години
Македонија

Атина бара исполнување на сите обврски од Договорот од Преспа

пред 5 години
Економија

Исплатени субвенциите за продадено индустриско јаболко (ВИДЕО)

пред 5 години
Утре се навршуваат шест месеци од стапувањето во сила на Договорот од Преспа

Ќе го добие ли Македонија првиот укор од Грција?

пред 5 години
Регион

„Преспес“: Фестивал во Грција во чуствителна област (ВИДЕО)

пред 5 години
Првично 80 до 100 проценти штета

Невремето во Преспа го сотре цело земјоделско производство

пред 5 години
Македонија

Туристички саем за заживуање на Преспа

пред 5 години
Економија

Овоштари: Цела Долна Преспа е на седативи и апчиња за смирување

пред 5 години
Репортажа на францускиот портал посветен на екологијата

Француски „Репортер“: Преспа, рај на дива природа во срцето на Балканот

пред 5 години
комисиите интензивно работат на терен вели министерот

За десетина дена ќе има првични проценки за невремето во Преспа

пред 5 години
Македонија

Заев: Со Мицотакис позборувавме пријателски

пред 5 години
Македонија

Дожд и ветер: Големо невреме ја зафати Преспа, прогласена вонредна состојба (ВИДЕО)

пред 5 години
Економија

Земјоделците ги фрлааат јаболките, а МЗШВ вели – нема застој во откупот (ВИДЕО)

пред 5 години
ваква слика не се памети

„Запознај ја Преспа“ – регионот на фрлени тони јаболка

пред 5 години
На партиски митинг

Ципрас: Ако сметаат дека Договорот од Преспа е предавнички, зошто толку ги интересира тој да се почитува

пред 5 години
Една година по Договорот

Заев: Вредеше потпишувањето во Преспа

пред 5 години