Ознака: предмет
Македонија

Мицкоски: Вака изгледа срамот од лагите на власта, уште еднаш се исудени дека клеветат

пред 11 мес.
Македонија

Му се брза да донесе пресуда: Судијата Осман Шабани ги одби сите докази на одбраната на Миле Јанакиески во предметот Топлик

пред 2 години
Македонија

Бојан Јовановски: Заев нарачуваше пресуди преку претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев

пред 3 години
Македонија

„Моќник“ одложен за 17 мај

пред 3 години
Македонија

Изречени првостепените пресуди за предметот „Трезор“-Сашо Мијалков доби 8 години затвор

пред 3 години
Македонија

ДКСК ќе собира информации за набавката на кинеските вакцини, по што ќе одлучи дали има елементи за отворање на предмет

пред 3 години
Македонија

Денеска пресуда за „Таргет-Тврдина“

пред 3 години
интервју со професорот и историчарот

Новица Велјаноски: Ако историјата се стави во конгломерат од образовни дисциплини, таа би се изгубила, а со тоа и идентитетот

пред 3 години
Македонија

Академиците лингвисти застанаа зад историчарите-Транспарентно, стручно и одговорно кон историјата во сите степени на образование

пред 3 години
Македонија

Предметот „Моќник“ почна и се одложи

пред 3 години
ОЈО се изјасни

Поради застареност антикорупционерите извисија со кривичната за вработувањето во Кривичен

пред 5 години
Македонија

Антикорупциска ќе бара одговор зошто се чекало две години за тендерот во М-НАВ

пред 5 години
По сопствена иницијатива и допрен глас

Антикорупционерите ќе го проверуваат генсекот Рашковски

пред 5 години
Македонија

Обвинителството отвори предмет – Филипче уверува, вакцините беа со уреден рок

пред 5 години