Ознака: пожар
Македонија

Гори барака во Трнодол (ФОТО)

пред 8 мес.
во близина на ниш

За малку ќе изгореа живи: Целосно изгоре автомобил во кој имаше брачен пар со деца (ВИДЕО)

пред 10 мес.
Македонија

Пожар во куќа во близина на Домот на градежници, го гаснеа 11 пожарникари

пред 10 мес.
во подметнати пожари во август годинава беа уништени 150 хектари шума

Пендаровски засади дрвца во опожарената шума кај Кочани

пред 10 мес.
акцијата ја стартува ЈП Шумско стопанство „Бабуна“ од Велес

Од понеделник ќе се расчистува опожарениот терен над велешкото езеро „Младост“

пред 11 месец
во јута луѓето не смеат да пушат цигари 8 метри од објекти

Сопственик на ресторан вознемирен од пушач, го испрска во лице со противпожарен апарат (ВИДЕО)

пред 11 месец
Свет

Од плинска боца во ресторан: Гори трговски центар во Сибир (ВИДЕО)

пред 11 месец
Гори густа борова шума

Пожар кај манастирот Свети Димитрија во Селце – евакуирани 500 ученици

пред 11 месец
Пожарот се прошири накај борова шума

Се чека на канадерите да го изгаснат пожарот во прилепско Селце

пред 11 месец
се уште е активен

Пожарот на Закинтос дојде и до првите куќи (ФОТО)

пред 11 месец
Гори грчкиот остров

Голем пожар на Закинтос – се евакуираат туристи од две села

пред 11 месец
Пожар во Струмица

Камион се запалил во магацин – изгорела и кровната конструкција

пред 11 месец
Македонија се мачи со пожари

Нискостеблеста шума гори кај Пробиштип и Ваташа

пред 11 месец
гори кефалонија

Пожари на островот кој е честа дестинација на македонските туристи (ВИДЕО)

пред 11 месец
во акција 42 пожарникари, помага и хеликоптер

Голем пожар на Кефалонија, се евакуираат туристи и жители

пред 11 месец
Македонија

Сообраќајот во прекин: Пожар кај каменоломот на Плетвар

пред 11 месец
за 24 часа поделени половина милион маски за лице

Гори Индонезија, се гушат Сингапур и Малезија (ВИДЕО)

пред 11 месец
Македонија

Пожар во скопската населба Козле

пред 11 месец
Македонија

Гори куќа во Бутел, се гаси струјата низ цела населба (ВИДЕО)

пред 11 месец
Свет

Вакво нешто не се памети: Големи пожари во Австралија (ВИДЕО)

пред 11 месец