Ознака: пожар
теренот е непристапен

Пожарот на Скопска Црна Гора се гасне со три противпожарни возила

пред 9 мес.
Македонија

Огнот се шири како и непријатна миризба: Пожарот на Скопска Црна Гора повторно активен (ФОТО)

пред 9 мес.
Нема опасност за туристите и локалното население

Закинтос во пламен

пред 9 мес.
Стихијата на Скопска Црна Гора се уште е активна

Непристапниот терен пречка за гасење на пожарот, клучна ќе биде воздушната поддршка

пред 9 мес.
потрагата по преживеани е прекината

Во пожарот на бродот со нуркачи во Калифорнија загинале 34 лица

пред 9 мес.
Македонија

Од пожар изгоре покрив во куќа во Тафталиџе

пред 9 мес.
ТРАГЕДИЈА КАЈ КАЛИФОРНИЈА

Пожар на брод со нуркачи – изгореле триесетина луѓе

пред 9 мес.
Македонија

Целосно изгаснат пожарот кај Катланово

пред 9 мес.
Македонија

Пожар беснее меѓу три села во општините Карбинци и Пробиштип

пред 9 мес.
Зафатена е голема површина која се шири кон боровата шума

Продолжува гаснењето на пожарот во Катланово

пред 9 мес.
Македонија

Голем пожар во Катланово, гори нискостеблеста шума (ВИДЕО)

пред 9 мес.
македонија во пламен

Пожарот кај Радовиш проголта 200 хектари шуми, опасно се шири кон Струмичко

пред 9 мес.
пожарот настанал од искри исфрлени од апарат за брусење

За двајца се бара притвор: Петмина осомничени за предизвикување на пожарот во Велешко

пред 9 мес.
ПРЕМИЕРОТ НА МЕСТОТО НА ГОЛЕМИОТ ПОЖАР КАЈ „МЛАДОСТ“

Заев: Нулта толеранција за сите што потпалуваат и горат човечки судбини

пред 9 мес.
Според првичните сознанија, пожарот настанал од искри исфрлени од апарат за брусење

Петмина осомничени за предизвикување на пожарот во околината на Велес

пред 9 мес.
Регион

Голем пожар беснее во Мала Преспа

пред 9 мес.
РЕАКЦИЈА ЗА ПОЖАРОТ НА ЕЗЕРОТО „МЛАДОСТ“

Влатко Ѓорчев бара оставки, авионите и хеликоптерите доцнеле 5 часа

пред 9 мес.
Доцна синоќа изгаснат големиот шумски пожар над велешкото езеро „Младост“

Изгореа 200 хектари борова шума, 200 хектари сува трева, една свињарска фарма и една викендица

пред 9 мес.
Македонија

Се уште активен пожарот кај езерото „Младост“, ветрот го отежнува гаснењето

пред 9 мес.
Македонија

Четири лица приведени под сомнение дека го предизвикале пожарот во Велешко

пред 9 мес.