Ознака: поскапување
Економија

Бензините поскапи за 1,5, а дизелот за два денари

пред 3 мес.
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Заевизмот ја поскапе струјата, семејствата кои плаќале 2.000, сега ќе плаќаат по 2.300 денари

пред 5 мес.
Економија

БЕГ бара поскапување на парното од 1 јануари за 300%

пред 5 мес.
Економија

Битиќи: Струјата од 1 јануари ќе поскапи, но не толку колку што тврдат некои медиуми и поединци, кои сакаат да го плашат народот

пред 5 мес.
Економија

Регулаторната комисија се вади на тарифите и намалувањето на ДДВ-Скриено поскапување на струјата сепак ќе има

пред 11 мес.
Економија

Спремете се за поскапа струја од први јули

пред 12 мес.
Економија

За 122 денари во март зголемени основните трошоци на едно семејство, просечната плата недоволна за минималните трошоци

пред 1 година
Економија

Дел од цигарите поскапеа од 5 до 10 денари, во јули ќе има ново поскапување

пред 1 година
Економија

Поскапени трошоците за живот, граѓаните на Македонија имаат еден од најниските стандарди во регионот

пред 1 година
Економија

ЕУРОСУПЕР БС-95 поскапува за половина денар по литар

пред 1 година
Економија

Поскапуваат нафтените деривати

пред 2 години
Економија

Од јануари до сега потрошувачката кошничка пораснала за 1000 денари

пред 2 години
Македонија

Денеска протести против поскапувањето на струјата во Скопје, Прилеп и Охрид

пред 2 години
Регион

Во Србија од 1 јули поскапуваат патарините за 12 отсто

пред 3 години
ЦЕНОВЕН УДАР

Горивата поскапуваат за еден денар – на Макпетрол 95+ ќе чини 72 денари

пред 3 години
Регион

Во Будимпешта регистрирано најголемо поскапување на имотите

пред 3 години
од следниот месец

Водата во Прилеп поскапува за 60 отсто

пред 3 години
Втор ден протести против поскапувањето на паркингот

Лекарите до Шилегов: Сите патишта водат до Клинички

пред 3 години
Македонија

Само од вработените во Клинички во Град Скопје ќе влегуваат 270.000 евра

пред 3 години
Македонија

Град Скопје не се откажува од поскапувањето на паркингот (ВИДЕО)

пред 3 години