Ознака: поскапување
Став на ВМРО-ДПМНЕ

Под изговор дека поскапуваат луксузни производи, власта го поскапе она што граѓаните секојдневно го купуваат само за да го полни буџетот

пред 9 мес.
Економија

Од денеска ценовен шок, поскапува речиси сѐ

пред 9 мес.
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Тоа што можело да се купи со 1.000 денари, денес не може да се купи со 2.000

пред 1 година
Економија

Министерот Бектеши оптимистички: Струјата и парното нема да поскапат од 1 јануари

пред 2 години
Економија

Бензините поскапи за 1,5, а дизелот за два денари

пред 2 години
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Заевизмот ја поскапе струјата, семејствата кои плаќале 2.000, сега ќе плаќаат по 2.300 денари

пред 2 години
Економија

БЕГ бара поскапување на парното од 1 јануари за 300%

пред 2 години
Економија

Битиќи: Струјата од 1 јануари ќе поскапи, но не толку колку што тврдат некои медиуми и поединци, кои сакаат да го плашат народот

пред 3 години
Економија

Регулаторната комисија се вади на тарифите и намалувањето на ДДВ-Скриено поскапување на струјата сепак ќе има

пред 3 години
Економија

Спремете се за поскапа струја од први јули

пред 3 години
Економија

За 122 денари во март зголемени основните трошоци на едно семејство, просечната плата недоволна за минималните трошоци

пред 3 години
Економија

Дел од цигарите поскапеа од 5 до 10 денари, во јули ќе има ново поскапување

пред 3 години
Економија

Поскапени трошоците за живот, граѓаните на Македонија имаат еден од најниските стандарди во регионот

пред 3 години
Економија

ЕУРОСУПЕР БС-95 поскапува за половина денар по литар

пред 3 години
Економија

Поскапуваат нафтените деривати

пред 4 години
Економија

Од јануари до сега потрошувачката кошничка пораснала за 1000 денари

пред 4 години
Македонија

Денеска протести против поскапувањето на струјата во Скопје, Прилеп и Охрид

пред 4 години
Регион

Во Србија од 1 јули поскапуваат патарините за 12 отсто

пред 5 години
ЦЕНОВЕН УДАР

Горивата поскапуваат за еден денар – на Макпетрол 95+ ќе чини 72 денари

пред 5 години
Регион

Во Будимпешта регистрирано најголемо поскапување на имотите

пред 5 години