Ознака: португалија
Спорт

Португалија буквално ја разби Швајцарија

пред 1 година
Македонија

Нова „лисабонска декларација“ за Македонија од ЕУ

пред 1 година
Македонија

Уште пострашно: Португалската министерка рекла дека „северномакедонскиот јазик некогаш бил дел од бугарскиот“

пред 3 години
Македонија

Португалската амбасадорка ја брани својата министерка за тоа што бугарскиот јазик е македонски

пред 3 години
Регион

Од Лисабон со љубов: Португалија застана на страната на Бугарија

пред 3 години
Македонија

Во португалскиот предлог стоело „Македонски јазик според уставот“, но и тоа Бугарија го одбила

пред 3 години
Македонија

Димитров oчекува засилен ангажман на Португалија за македонските евроинтеграции

пред 3 години
Свет

Од денеска влез во Португалија само со негативен тест за Ковид-19 и 14 дена карантин

пред 3 години
Свет

Португалија на колена од третиот бран на корона: Болничките возила чекаат со часови за да ги предадат пациентите во преполните клиники

пред 3 години
Свет

Португалија од утре ги затвора училиштата и универзитетите

пред 3 години
Македонија

Со љубов од Лисабон: Новиот претседавач со ЕУ застана на страната на Бугарија

пред 3 години
Македонија

За Португалија проширувањето не е приоритет, но Османи смета дека ќе се залага да почнеме преговори

пред 3 години
ВЕТРОТ НЕ ИМ Е СОЈУЗНИК

Околу 800 пожарникари се борат со големиот пожар во Португалија

пред 5 години
Седум уапсени

Португалската полиција заплени повеќе од еден тон кокаин

пред 5 години
Португалија

Крвава корида – бик разнесе шест тореадори

пред 6 години