Ознака: пиштол
истрагата ќе утврди како дошло до инцидентот

Пиштолџии се веселеле на свадба во Тетово двајца ранети, едниот син на пратеникот Џеват Адеми

пред 10 мес.
Македонија

Битолчанец дома си чувал пушки и пиштоли

пред 1 година
полицијата извршила претрес

Во куќа во тетовско село пронајдени 185 куршуми за пиштол

пред 1 година
Македонија

При претрес во куќа во Велес пронајдени пиштол и муниција

пред 1 година
ќе го има руската војска

„Удав“-пиштол кој пробива панцир на 100 метри (ФОТО)

пред 1 година
Македонија

Во Никуштак со пиштол си ги барал парите и побегнал

пред 1 година
Македонија

Кривична за скопјанец – полицијата му пронашла полн пиштол

пред 1 година
„Токарев“ и „Коровин“

Со овие пиштоли Русите победија во Втората светска војна (ВИДЕО)

пред 1 година
Некои полиции се уште го користат

„ВАГ-73“ е најдобриот советски пиштол на сите времиња (ФОТО/ВИДЕО)

пред 2 години
Македонија

Со пиштол одзеле пари од маркет на “Дижонска”

пред 2 години
ИНЦИДЕНТ ВО ГРАНИЧНАТА ПОЛИЦИЈА

Повредил колега додека го чистел пиштолот

пред 2 години
Инцидент со бугарскиот европратеник од редовите на ВМРО

Ангел Џамбаски фатен со пиштол на аеродромот во Софија

пред 2 години
Пристигнува ПЛ 15

Ајфон меѓу пиштолите (ФОТО)

пред 2 години