Ознака: пензија
Регион

Словенец го криел телото на својата покојна мајка поради пензијата

пред 3 мес.
Економија

Пратениците денес ќе расправаат: Ќе се оди ли во пензија на 64 години и 15 години стаж?

пред 4 мес.
Економија

Поднесени законските измени: Сите работници постари од 64 години одат во пензија до крајот на 2021

пред 4 мес.
Економија

Пензионерите со дебитни картички од утре ќе располагаат со јулската пензија

пред 7 мес.
По преживениот инфаркт на почетокот од мај

Касилјас го напушта професионалниот фудбал

пред 2 години
Македонија

Иванов не се враќа на Правен факултет, одбра доживотна пензија и кабинет

пред 2 години
Ирецот најави на социјалните мрежи

Конор МекГрегор се пензионира од ММА

пред 2 години
„Заборавила“ да ја пријави дека е мртва

Пратеничка од СИРИЗА пет години ја примала пензија од починатата мајка, зела 50.000 евра

пред 2 години
Со Предлог-законот за социјална сигурност на старите лица

Социјална пензија од 6.000 денари и без ден работен стаж

пред 2 години
ќе ја заменат со помлада и поубава

Омилената спикерка на Ким Џонг Ун заминува во пензија

пред 2 години
Министерката Царовска уверува

Нема да има зголемување на стросната граница за пензија

пред 2 години