Ознака: пендаровски
Македонија

Пендаровски-Гир: Ниедна земја членка на Унијата не смее преку поставување на ирационални барања да ја доведува во прашање европската иднина на нашиот народ

пред 5 дена
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: НАТО им удри дипломатска шлаканица на Шекеринска и Пендаровски, го одби нивниот кандидат за воен претставник во седиштето во Брисел

пред 6 дена
Македонија

Пендаровски: Би сакал да ги видам конструктивните предлози на опозицијата во однос на пописот да бидат прифатени

пред 1 нед.
Македонија

Пендаровски: Палењето на знамето на Бугарија е недопустливо и за осуда

пред 1 нед.
Македонија

Апел од екологистите до Пендаровски: Итно да се донесе наредба за забрана на урбана и крајбрежна трансформација во Охридскиот регион

пред 2 недели
Македонија

Пендаровски се сретна со поглаварот на ИВЗ, Реис Ул Улема Х. Хфз Шаќир еф. Фетаи

пред 2 недели
Македонија

Пендаровски: Сите ние заслужуваме многу повеќе радост и среќа! Во 2021 посакувам да имаме здравје, за да можеме да ги оствариме сите наши желби

пред 3 недели
Македонија

Пендаровски со честитка до христијаните кои го слават Божиќ по Грегоријанскиот календар

пред 4 недели
Македонија

Пендаровски: Ниту еден од денешната генерација политичари нема право да се договара или преговара за јазикот и идентитетот

пред 1 месец
Македонија

Пендаровски: Треба прво да го сочуваме највредното – здравјето, за сите други проблеми ќе бараме решенија

пред 1 месец
Македонија

Следете во живо: Годишно обраќање на Пендаровски во законодавниот дом

пред 1 месец
Македонија

Пендаровски не планира да свика лидерска средба

пред 1 месец
Македонија

Пендаровски го потпиша Указот за прогласување на Законот за изменување на Законот за финансирање на политичките партии

пред 1 месец
Македонија

Пендаровски: Почитување на човековите права секаде и секогаш, без исклучок

пред 1 месец
Македонија

Пендаровски: Посакувам делата и мудроста на Св. Климент да ни бидат водилка и патоказ низ премрежињата

пред 2 мес.
Македонија

Пендаровски: Добивме понуда за членство во Европската економска заедница, но одбивме

пред 2 мес.
Македонија

Пендаровски онлајн во ОН: Пандемијата ги разоткри системските слабости и нееднаквости во нашиот свет

пред 2 мес.
Македонија

Пендаровски: Декларацијата на бугарското собрание и меморандумот до ЕУ излегоа од рамките на договорот

пред 2 мес.
Македонија

Пендаровски: Бугарските барања се спротивни на европските вредности и не се содржани во Договорот за добрососедство

пред 2 мес.
Македонија

Пендаровски: Младинското незадоволство е секогаш лоша вест, бидејќи покажува дека политичарите не успеале да изградат инклузивно општество, растечка економија и култура на дијалог

пред 2 мес.