Ознака: патријарх Вартоломеј
Регион

Ѓукановиќ го крсти внукот во Цариград

пред 12 мес.
Регион

Вартоломеј: Разочаран сум од Руската православна црква

пред 1 година
Македонија

Вартоломеј: Историски момент е што шизмата која траеше речиси шест децении

пред 1 година
Македонија

Kовачевски се заблагодари на Вартоломеј

пред 1 година
Македонија

Се отвора ли патот за признавање на МПЦ од страна на Цариград?

пред 1 година
Македонија

Вартоломеј не ја спомена македонската црква дека е на списокот за признавање

пред 2 години
Македонија

Пендаровски побара Цариград да признае безимена црква, СПЦ му одговори дека сите патишта водат кон Белград

пред 3 години
Македонија

1500.000 евра не се проблем: Како Заев нудеше мито за Вартоломеј

пред 3 години
влада со одговор

Заев патувал со Спасовски ама сам си го платил престојот кај Вартоломеј

пред 3 години
Македонија

Ај прави ми друштво: Во кое својство Заев замина со Спасовски кај Вартоломеј? (ФОТО)

пред 3 години
Според специјалниот пратеник на Вартоломеј

Секоја нација и земја треба да има своја црква

пред 4 години
Нов играч во спорот меѓу Вселенската патријаршија и Руската православна црква

Турската православна црква ја тужи Цариградската патријаршија

пред 5 години