Ознака: парламент
Регион

Парламентот му подготвува сослушување, Борисов си зел одмор

пред 5 дена
Свет

Канадски пратеник се појави гол на онлајн седница на Парламентот

пред 5 дена
Економија

Петтиот пакет економски мерки се придвижува низ парламентот

пред 6 дена
Регион

По изборите во Бугарија многу опции за влада

пред 2 недели
Регион

Новиот парламент на Косово ќе се конституира в понеделник

пред 1 месец
Македонија

Комисијата за надворешни работи на ЕП го усвои извештајот за Македонија-Договорот со Бугарија мора целосно да се спроведе

пред 2 мес.
Македонија

Мицкоски: Ги повикувам сите членови во парламентот, сочувајте ја вашата чест и изгласајте недоверба на оваа влада

пред 2 мес.
Македонија

Седници на неколку собраниски комисии

пред 2 мес.
Регион

Додека нас не караат за споменувањето на „фашизмот“-„Фашистичката традиција“ и денес присутна во бугарскиот парламент

пред 3 мес.
Регион

Словенија со нов законски пакет за корона-кризата

пред 3 мес.
Свет

Тепачка во парламентот на Чешка – пратеници се појавиле на седница без маски, па започнале турканици и навреди

пред 3 мес.
Македонија

Продолжувањето на кризната состојба пред пратениците

пред 4 мес.
Свет

Наградата „Сахаров“ за демократската опозиција на Белорусија

пред 6 мес.
Македонија

Новите мерки против ширењето на вирусот неделава пред пратениците, гласањето неизвесно

пред 6 мес.
Македонија

Пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ позитивна на Ковид-19

пред 6 мес.
Свет

Киргистан поради безбедносни причини ги затвори границите

пред 6 мес.
Регион

Свештенство на СПЦ протестира пред Парламентот на Црна Гора

пред 1 година
Свет

Британскиот Врховен суд ќе одлучува за суспензијата на Парламентот

пред 2 години
но, судот не нареди укинување на суспензијата

Шкотскиот суд ја прогласи суспензијата на Парламентот од страна на Џонсон за нелегална

пред 2 години
БРИТАНИЈА ВО ХАОС ПРЕД БРЕГЗИТОТ

Борис Џонсон поразен во Парламентот, 21 сопартиец гласаше против него

пред 2 години