Ознака: пандемија
Свет

Австрискиот министер за здравство: Имаме пандемија во пандемија

пред 13 часа
Свет

Поради пандемијата 168 милиони деца не одат на училиште скоро цела година

пред 6 дена
Свет

Чешка се откажа од отворање на продавниците: Ситуацијата не е добра, британскиот вид се шири

пред 2 недели
Свет

СЗО: Иако има пад на новозаболени лица ширум светот, не е време да се опуштиме пред пандемијата

пред 3 недели
Свет

Дали ќе има нова пандемија? Британскиот и калифорнискиот вид се споија во хибридна варијанта на коронавирусот

пред 3 недели
Економија

Поскапени трошоците за живот, граѓаните на Македонија имаат еден од најниските стандарди во регионот

пред 3 недели
Свет

Ковид-19 на агендата на Светскиот економски форум во Давос

пред 1 месец
Магазин

И покрај штетите од пандемијата, во 2021 се најавува отворање на нови музеи во Берлин, Париз, Осло, Каиро…

пред 2 мес.
Магазин

Целосно реализирана концертната програма на Македонската филхармонија

пред 2 мес.
Македонија

Бремените жени нема да одат на работа до крајот на пандемијата од ковид-19

пред 2 мес.
Магазин

Предупредување од СЗО и ОН: Кризата со вода ги зголемува ризиците од пандемија

пред 3 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Црни рекорди и пандемија, а Заев и Филипче тераа граѓани кои се корона позитивни да гласаат

пред 3 мес.
Македонија

Љупчо Николовски: Драстично е зголемен бројот на издадени решенија за изолација, влегуваме во најкритичниот период од пандемијата

пред 3 мес.
Македонија

Државата има недостаток од медицински кадар, но не им го продолжува договорот на 50-тина медицински сестри

пред 4 мес.
Магазин

Кристијан Друстен, германски вирусолог: Пандемијата нема да стивне до Велигден

пред 4 мес.
Регион

Ескалација на семејно насилсво во Црна Гора за време на панемија

пред 4 мес.
Магазин

OFFest продолжува и во пандемија: Силвија Перес Крус ќе настапи на 3 ноември во Филхармонија

пред 4 мес.
Свет

Eвропскиот огранок на СЗО: Воведете построги мерки, ќе има пет пати повеќе мртви

пред 5 мес.
Свет

Поради пандемијата откажана седницата на Европскиот парламент во Стразбур

пред 5 мес.