Ознака: откуп
Економија

Откупени 80 отсто од реколтата тутун со досега највисока просечна цена од 222,5 денари

пред 5 мес.
Економија

Димковски: Ќе видиме како одат цените, па ќе одлучиме за евентуална интервенција

пред 9 мес.
Економија

Кланичарите во АХВ ќе ги потпишат договорите за откуп на прасиња од малите домашни фарми

пред 9 мес.
лозарите на готовс за протести

Лозарите и винариите без договор за откупната цена на грозјето

пред 10 мес.
И годинава проблем со откупот и цените

Лозарите се жалат дека се робови на сопствените плантажи

пред 10 мес.
Економија

Димковски: Тоа што можам да ветам е дека лозарите нема да бидат сами

пред 10 мес.
Економија

Државен инспекторат за земјоделство: Откупната цена на пченицата е од 9 до 10,5 денари

пред 11 месец
Ваква слика не се памети

„Запознај ја Преспа“ – регионот на фрлени тони јаболка (ВИДЕО)

пред 12 мес.
сдсм реагира на обвинувањата од опозицијата

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години ги игнорираше земјоделците, извозот на праски се одвива непречно

пред 12 мес.
Цветан Трипуновски член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во посета на Росоман

ВМРО-ДПМНЕ: На земјоделците им се дава откупни белешки на кои што нема цена

пред 12 мес.
додека одгледувачите се жалат на ниска откупна цена

Министерството за земјоделство вели дека извозот на праски се одвива непречено

пред 12 мес.
препукувања за состојбите во земјоделството

Трипуновски: Ветуваа загарантиран откуп и високи цени, но очигледно мислеле на марихуаната

пред 12 мес.
Економија

Трипуновски: Производството наместо на откуп завршува на буниште

пред 12 мес.
Економија

За 5,9 отсто зголемени откупот и продажбата на земјоделски производи

пред 1 година
по средбата со лозари и преработувачи на грозје во Кавадарци

Николовски: Со измените на законот за вино ќе ги развиваме малите винарници

пред 1 година
различна реколта, исти проблеми

Драстичен пад на откупната цена на пролетната зелка во Струмичко

пред 1 година
Економија

Заврши откупот на тутунот од ланската реколта, просечната цена 214,24 денари за килограм

пред 1 година
блокада на магистралниот пат Битола-Ресен од 10 до 12 часот

Овоштарите од Преспа денеска на протест поради откупните цени на јаболкото

пред 1 година
За индустриското јаболко 1 денар, но и тоа скапува по нивите

Откупната цена за килограм јаболка е колку цената за гума за џвакање

пред 2 години
Деветте откупувачи во земјава пријавија побарувања од 28 000 тони тутун

Годинава ќе има помалку тутун со послаб квалитет

пред 2 години