Ознака: оставки
Македонија

Оставка-непознат збор за ДУИ и СДСМ

пред 3 години
Македонија

Изет Меџити: Да сум на местото на Заев, би ги прифатил оставките

пред 3 години
Македонија

Силјановска: Оставка е личен, а не дволичен чин

пред 3 години
Македонија

Николоски: Филипче требаше да си даде отказ во петокот, Заев во саботата

пред 3 години
Македонија

Милошоски: Од „Да пукнете“ до блокада-Време е за оставки

пред 4 години
Македонија

Собранието ги констатира оставките на пратениците Дурловски, Бајрами, Зеќири и Лукаревска

пред 4 години
Регион

Директорите на АНА-МПА и на ЕРТ си поднесоа оставки

пред 5 години
ВМРО-ДПМНЕ бара оставки

Јанушев: Загрижени сме дека службите ги немаат проверено сите разговори на Заев или пак нешто кријат

пред 5 години
Македонија

Собранието ги констатираше оставките на Богоевски и Груевски

пред 5 години
Ем едноставно, ем комплицирано

Павле Богоевски останува пратеник додека не се врати Груевски?!

пред 5 години
Во политиката ништо не е вечно, вели довчерашниот потпреседател на СДСМ

Шилегов: Со оставките креираме политики за победа на идните парламентарни избори

пред 5 години
ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА НАУМ СТОИЛКОВСКИ, ВМРО-ДПМНЕ

Власта тоне во својата бесрамна однароденост

пред 6 години
ПОВТОРНО ВРИЕ ВО ГРЧКИОТ ЈАВЕН СЕРВИС

Ципрас ги разреши директорите во ЕРТ, не играле по ноти

пред 6 години