Ознака: оставка
Македонија

Ѓорчев: Бараме разрешување на Бислимовски како послушник на Заев

пред 8 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: И Заев и Филипче мора да понесат одговорност за хаосот во кој сме моментално

пред 9 мес.
Македонија

Оставка од Тозија за навредите кон Јанша побараа и Македонците од Словенија

пред 1 година
Македонија

Николоски: Заев да си поднесе оставка и да одиме на избори

пред 2 години
поднесе оставка на местото член на Комисијата за селекција и избор на работници од УБК во Агенцијата за национална безбедност

Трајчо Димков: Изборот на кадри во АНБ беше компримитиран од самиот почеток

пред 2 години
подобро мртов отколку да бара одложување

Џонсон: Нема да поднесам оставка за да избегнам одложување на Брегзит

пред 2 години
Македонија

Со ново писмо рачно напишано Јанева од притвор ја активира условената оставка

пред 2 години
помала поддршка за уште еден

Оставка си поднесе братот на Борис Џонсон, Џо – бил под силен притисок

пред 2 години
ПУКНА ТИКВАТА СО ПАРТНЕРОТ САЛВИНИ

Италија оди кон предвремени избори, премиерот Конте поднесува оставка

пред 2 години
и натаму ќе се извршуваат кардиохируршки операции на децата

Нема најава за оставки во „Жан Митрев“, операциите ќе продолжат да се извршуваат на товар на фондот, велат од МЗ

пред 2 години
Регион

Харадинај побара Уставниот суд да му ја протолкува оставката која ја поднесе

пред 2 години
Свет

„Сан“: Ако Борис Џонсон стане премиер, 12 британски министри ќе поднесат оставка

пред 2 години
ДВА МЕСЕЦИ ПРЕД ИСТЕКОТ НА МАНДАТОТ

Специјалната обвинителка Катица Јанева си поднесе оставка

пред 2 години
наум стоилковски за случајот со руските новинари-пранкери

ВМРО-ДПМНЕ: Заради Заев, Македонија се претвори во загубена држава (Видео)

пред 2 години
КОНСТАТИРАНА ОСТАВКАТА НА ЛИДЕРОТ НА НДП

Мемеди:СДСМ користи удбашки методи за да го намали албанскиот фактор во Владата

пред 2 години
Македонија

Оставката на потпретседателот на Собранието Мемеди, пред пратениците

пред 2 години
Македонија

Четврти ден молк од владата за втората „бомба“ за Рашковски, став за спорниот тендер по денешнтата владина седница?

пред 2 години
сноси одговорност

Генералниот директор на БМВ поднесе оставка

пред 2 години
откако делегацијата за преговори со белград е прогласена за неуставна

Косовската опозиција бара оставка на Владата и предвремени избори

пред 2 години
Истакна дека не може да се пазарува со премиерот

Весел Мемеди најави оставки како пратеник и потпретседател на Собранието

пред 2 години