Ознака: оставка
Македонија

Оставка од Тозија за навредите кон Јанша побараа и Македонците од Словенија

пред 4 мес.
Македонија

Николоски: Заев да си поднесе оставка и да одиме на избори

пред 12 мес.
поднесе оставка на местото член на Комисијата за селекција и избор на работници од УБК во Агенцијата за национална безбедност

Трајчо Димков: Изборот на кадри во АНБ беше компримитиран од самиот почеток

пред 1 година
подобро мртов отколку да бара одложување

Џонсон: Нема да поднесам оставка за да избегнам одложување на Брегзит

пред 1 година
Македонија

Со ново писмо рачно напишано Јанева од притвор ја активира условената оставка

пред 1 година
помала поддршка за уште еден

Оставка си поднесе братот на Борис Џонсон, Џо – бил под силен притисок

пред 1 година
ПУКНА ТИКВАТА СО ПАРТНЕРОТ САЛВИНИ

Италија оди кон предвремени избори, премиерот Конте поднесува оставка

пред 1 година
и натаму ќе се извршуваат кардиохируршки операции на децата

Нема најава за оставки во „Жан Митрев“, операциите ќе продолжат да се извршуваат на товар на фондот, велат од МЗ

пред 1 година
Регион

Харадинај побара Уставниот суд да му ја протолкува оставката која ја поднесе

пред 1 година
Свет

„Сан“: Ако Борис Џонсон стане премиер, 12 британски министри ќе поднесат оставка

пред 1 година
ДВА МЕСЕЦИ ПРЕД ИСТЕКОТ НА МАНДАТОТ

Специјалната обвинителка Катица Јанева си поднесе оставка

пред 1 година
наум стоилковски за случајот со руските новинари-пранкери

ВМРО-ДПМНЕ: Заради Заев, Македонија се претвори во загубена држава (Видео)

пред 1 година
КОНСТАТИРАНА ОСТАВКАТА НА ЛИДЕРОТ НА НДП

Мемеди:СДСМ користи удбашки методи за да го намали албанскиот фактор во Владата

пред 1 година
Македонија

Оставката на потпретседателот на Собранието Мемеди, пред пратениците

пред 1 година
Македонија

Четврти ден молк од владата за втората „бомба“ за Рашковски, став за спорниот тендер по денешнтата владина седница?

пред 1 година
сноси одговорност

Генералниот директор на БМВ поднесе оставка

пред 1 година
откако делегацијата за преговори со белград е прогласена за неуставна

Косовската опозиција бара оставка на Владата и предвремени избори

пред 1 година
Истакна дека не може да се пазарува со премиерот

Весел Мемеди најави оставки како пратеник и потпретседател на Собранието

пред 1 година
Објаснување на премиерот

Заев: Петар Атанасов си даде оставка зошто не стана министер

пред 1 година
некои сами се фатија за метлата

Петар Атанасов си поднесе оставка: Мојата позиција станува неодржлива и неефективна

пред 1 година