Ознака: ојо
Македонија

ОЈО не му верува на Села, бара докази од него дека во училишта со кои раководат кадри на ДУИ се копале криптовалути

пред 2 години
Хроника

ОЈО: Велешанец ја раководел криминалната група уапсена за криумчарење мигранти

пред 3 години
Македонија

Обвинителот Бектеши побара повисоки казни за случајот „Рекет”

пред 3 години
Македонија

ОЈО отвори истрага против 4 лица за набавка на софтвер

пред 3 години
Македонија

Полицијата го приведе Драги Рашковски, обвинителството бара притвор

пред 3 години
Македонија

Претрес во „Инвоука гроуп“-фирмата поврзана со софтверот што го набави Рашковски

пред 3 години
Македонија

ОЈО гони 11 лица, едно е недостапно за полицијата – се користеле идентитети на лица од дијаспората!

пред 3 години
Македонија

ОЈО поднесе обвинение против седуммина за протестите за пресудата во предметот „Монструм“

пред 3 години
Македонија

Миланов: Исказот на Нинџа, единствениот сведок на ОЈО е дискредитиран

пред 3 години
Македонија

Јовески: Повторената постапка за „Монструм“ ги отстрани сомнежите за монтиран процес

пред 3 години
Македонија

ОЈО поднесе обвинение за дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“

пред 3 години
Македонија

ОЈО Струга оформи предмет по допрен глас за запаленото бугарско знаме во Вевчани

пред 4 години
Македонија

Обвинителството го заврши увидот за причините за пожарот во „Глобал“

пред 4 години
Македонија

ОЈО предлага казни од по две и пет илјади евра за организација на прослави во Скопје

пред 4 години
Македонија

ОЈО: Се врши проверка и прибирање на документација за паралелен увоз на лекови

пред 4 години
Македонија

ОЈО поднесе обвинителен акт против 21-годишен скопјанец за убиството на Никола Саздовски-Саздо

пред 4 години
Хроника

ОЈО: Осомничени шест лица за перење пари

пред 4 години
Македонија

Oбвинителен предлог за градителите на двете диви платформи на Матка

пред 4 години
Македонија

Ахмети на распит во ОЈО

пред 4 години
Македонија

ОЈО: Тече рокот за увид во доказната постапка во случајот „Рекет“

пред 5 години