Ознака: одлука
Македонија

Владата пресече: Полицискиот час продолжен до 6 април

пред 4 недели
Македонија

Забрана за групирање на повеќе од 4 лица на јавен простор во текот на цел ден

пред 5 мес.
Бугарскиот амбасадор со порака

Бугарија не може да ја промени позицијата, зашто има декларација на парламентот и одлука на владата

пред 6 мес.
Македонија

За 10 дена Владата ќе ги објави имињата на советниците и надоместоците

пред 6 мес.
Уставен суд

Уште еден удар за судијката Кацарска: Kазните на адвокатите во предметот „27 април“ Зефиќ и Тошковски спротивни на Уставот се противуставни

пред 2 години
Свет

Британскиот Врховен суд ќе одлучува за суспензијата на Парламентот

пред 2 години
Рочиштето се пренесува во живо

Британскиот Врховен суд за три дена треба да одлучи за легалноста на суспензијата на Парламентот

пред 2 години
Македонија

Груби: Под голем знак прашалник е законитоста на одлуката на ЈО за преземање на предметите

пред 2 години
Правниот експерт за МКД.МК

Давидовиќ: Смешна и апсурдна одлука на Катица Јанева

пред 2 години
Конечна одлука на раководството на автомобилскиот гигант

Катар превагна: „Фолксваген“ оди во Турција

пред 2 години
Порака на бугарскиот премиер

Борисов: Ако Србија не се разбере со Косово, целиот регион нема перспектива

пред 2 години
Економија

Владата го одбива барањето на „Еуромакс“ за дозвола за Иловица

пред 2 години
ГИ ПРИФАТИ ПОРАКИТЕ ОД ОПОЗИЦИЈАТА И ОД АНТИКОРУПЦИОНЕРИТЕ

Заев се повлече – нема да биде министер за финансии

пред 2 години
Македонија

Можна е одлука во вторник за рудникот Иловица

пред 2 години
датумот ќе го определат двајцата премиери

Македонија и Косово ќе одржат заедничка владина седница во Скопје

пред 2 години
Реакција на регулаторното тело од областа на медиумите

АВМУ: Владата против препораките на Советот на Европа

пред 2 години
министерот за транспорт и врски дециден

Сугарески: Каква и да е, одлуката на Уставен суд за градбите во Центар мора да се спроведе

пред 2 години
Врховниот суд пресече

СЈО не може да поднесува обвиненија по истекот на законски одредените 18 месеци

пред 2 години
МИНИСТЕРКАТА ЗА ПРАВДА ЗА ОДЛУКАТА НА СУДСКИОТ БУЏЕТСКИ СОВЕТ

Дескоска: Ретроактивното доделување додаток е не само скандал, туку е и противзаконско

пред 2 години
Македонија

Дурловски: 50-50 за (не)барањето амнестија

пред 2 години