Ознака: новинари
наместо конкретни одговори

Ангелковска и Бектеши со напад кон новинарите- биле нетрпеливи и притискале со прашањата

пред 1 нед.
Регион

Србија: Бројот на напади и притисоци врз новинари зголемен за 50 отсто во споредба со лани

пред 7 мес.
Македонија

Протест пред Обвинителството – да запре прогонот врз медиумите и новинарите

пред 8 мес.
Регион

Двајца новинари во Албанија приведени поради лажна вест која содаде паника

пред 8 мес.
Викенд на дијалог – новинари против предрасудите

Проблемите слични, предизвиците исти

пред 8 мес.
најавите за тужби претставуваат директен притисок врз работата на медиумите

Агенција за медиуми: Политичарите да се воздржат од тужби

пред 9 мес.
Порака за етичко однесување

ЗНМ и СЕММ: Медиумите да се држат до професионалните стандарди, а политичарите да се воздржат од тужби

пред 9 мес.
Ако не можеш по магарето, удри по самарот

Ивон Величковски: Свиркачите и новинарите што истражуваат се позитивци, а не негативци

пред 9 мес.
Независниот синдикат на новинарите го прекори премиерот

ССНМ: Заев да внимава што зборува за новинарите

пред 10 мес.
ЛАВИНА РЕАКЦИИ

АВМУ:Проблематична изјава на Заев најмалку по три основи

пред 10 мес.
Свет

Во Мексико за една недела убиени тројца новинари

пред 10 мес.
премиерот за случајот „Рашковски“

Заев: Повикувањето на новинари во полиција за мене е многу нормална работа (ВИДЕО)

пред 10 мес.
Најави од законодавниот дом

Почна да се размислува за ново отворање на Уставот

пред 11 месец
во спор со новинска агенција

Принцот Хари прифати отштета и извинување заради нарушување на приватноста

пред 1 година
ДАЛИ НЕКОЈ ЌЕ ГО ЧУЕ ГЛАСОТ?

Новинарски синдикат: Никогаш не знаеш дали ќе те платат, а мораш да работиш

пред 1 година
Протест на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници

Првомајски марш на ССНМ – Останува неивесноста во новинарската професија

пред 1 година
Брифинг во Кривичен суд

Иван Џолев: Ветингот нема да биде штетен и потребен е и во судството

пред 1 година
Македонија

Коцијанчиќ: Слободата на медиумите и новинарите е од посебна важност за ЕУ

пред 1 година
Македонија

ЗНМ реагира: Последните измени на Законот за медиуми оставаат простор за манипулации

пред 1 година
Магазин

Со инвестиција од 300 милиони долари „Фејсбук“ ќе им помага на новинари

пред 1 година