Ознака: нов
ќе овозможи максимална прецизност во планирање и изведување третмани

Инсталиран нов апарат за малигни заболувања во болницата „8 Септември“

пред 4 мес.
Од утре во 8 часот

Булеварите „Крсте Мисирков“ и „Кочо Рацин“ ќе бидат затворени 24 часа

пред 5 мес.
Така е кога политичарите подготвуваат закони

Звонко Давидовиќ: Сега е клучно да се одреди дали на Јанева и престанува функцијата или се разрешува

пред 5 мес.
Регион

Грабар-Китаровиќ индиректно најави кандидатура за уште еден мандат

пред 6 мес.
Полицијата под сито и решето

Цело МВР на континуирана обука и со јавен буџет

пред 7 мес.
кога ќе игра косовската репрезентација ќе биде осветлен со сина боја

Ќе може да прими 30 илјади гледачи, Косово го претстави новиот стадион (ВИДЕО)

пред 7 мес.
По аферата со пасошите

Се воведува „карта на Бугарин“ за тие што имаат бугарско потекло а немаат државјанство?

пред 7 мес.
Според најновиот извештај на ООН

Македонскиот воздух пет пати позагаден од европскиот!?

пред 8 мес.
Регион

ФИДЕС на Орбан сака да остане во ЕНП, но не го сака Вебер за претседател на ЕК

пред 8 мес.
Конечно решен спор

За првпат по 46 години центарот на Париз со нов облакодер

пред 8 мес.
Едно од светските наследства на УНЕСКО во опасност

Мачу Пикчу се соочува со распаѓање!

пред 8 мес.
Каде има чад, таму има и оган

Кој ќе седне во владиното портпаролско столче на Бошњаковски?

пред 8 мес.
Свет

Курц бара нов договор за ЕУ

пред 9 мес.
Нов рекорд

Во Боцвана откриен дијамант од 1.758 карати

пред 9 мес.
Регион

Во Тирана почна изградбата на облакодер со картата на Албанија

пред 11 месец
Свет

Меркел ја отвори новата зграда на БНД

пред 12 мес.
Нов подвиг

„Францускиот Спајдермен“ ја освои и Манила (ВИДЕО)

пред 12 мес.
Стигнаа новите евро банкноти

Што да прават граѓаните со старите евра?

пред 1 година