Ознака: награда
Магазин

Фотографија од „Св. Јован Канео“ наградена од “Тајмс“

пред 1 месец
Магазин

Елена Чемерска добитничка на наградата „ДЕНЕС“ за млади визуелни уметници

пред 2 мес.
Магазин

Спасе Тасевски и Коле Манев се годинашни добитници на наградата „Златен објектив“ која ја доделува Кинотека

пред 2 мес.
Магазин

Каролин Карлсон ја доби наградата „Менада“ за животно дело

пред 2 мес.
Магазин

Почесна награда „Коста Хаџиантоновски” на „Мал битолски Монмартр“ за Теодолинда Паскоал од Португалија

пред 2 мес.
Магазин

Српскиот поет Владан Кречковиќ е добитник на наградата „Мостови на Струга“ за 2021

пред 3 мес.
Магазин

Македонскиот филм „Дедо и внук“ прогласен за најдобар на престижниот Independent Film Awards

пред 3 мес.
Магазин

Иван Антоновски – добитник на наградата „Антево слово“

пред 3 мес.
Македонија

Филипче јавно му се заблагодари на Заев: Својот дел од Хесенската мировна награда ја донираше во солидарниот фонд за справување со Ковид-19

пред 4 мес.
Магазин

Наградата „Гоцева мисла“ за Васил Тоциновски, Харјо Плањац и Олга Лалиќ – Кровицка

пред 5 мес.
Магазин

Архитект Ѓоко Радовановиќ добитник на наградата за животно дело „Андреја Дамјанов”

пред 5 мес.
Магазин

Конкурсот за наградата „Роман на годината“ трае до 15 јануари

пред 5 мес.
Магазин

Наградата European Shooting Stars 2021 за актерката Сара Климоска на 71. Берлинале

пред 5 мес.
Магазин

Лилјана Пандева ја доби престижната награда „Григор Прличев“ за 2020 година

пред 6 мес.
Магазин

„Роман на годината“ ќе се додели по 22. пат

пред 6 мес.
Магазин

Актерот Гоце Тодоровски добитник на наградата „Свети Јоаким Осоговски“

пред 6 мес.
Магазин

„Дедо и внук“ награден на фестивалот „Буда“ во Индија

пред 7 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев трча по награди, а Филипче погреба 40 граѓани за еден ден, оставка веднаш

пред 7 мес.
Македонија

Во живо: Церемонијата на доделување на наградата за човекови права за 2020

пред 7 мес.
Магазин

Прва награда на „European Short Pitch“ за филмот „Скакулци“ на Багашов

пред 7 мес.