Ознака: нафта
нафтата под психолошката граница

Цената на црното злато под 50 долари

пред 5 години
План за спасување на националната нафтена индустрија

Мексико ќе произведува 45% повеќе нафта

пред 5 години
Во согласност со договорот на ОПЕК

Русија ќе го намали производството на нафта

пред 5 години
постигнат е договор, посебна благодарност до русија

ОПЕК го намалува производството на нафта, расте цената на „црното злато“

пред 5 години
скок на нафтата на светските берзи

Од вторник нови цени на горивата

пред 5 години
ВОЈНА ЗА НАФТАТА?

Грчки пратеник бара да се потопуваат турски бродови

пред 5 години
норвешкиот истражувачки брод вплови во црногорските води

Првото нафтено дупчење во Црна Гора кон крајот на идната година

пред 5 години
Цената на суровата нафта се спушти на најниското ниво

Наредната недела драстично поевтинување на цените на горивата?!

пред 5 години
На светските берзи

Нафтата со највисока цена од 2014 година

пред 5 години
Економија

Испораката на нафта во светот достигна рекордна вредност

пред 5 години