Ознака: нафта
Свет

Турција прекина да купува иранска нафта

пред 5 години
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ континуирано удира по џебот на граѓаните со покачување на нафтата

пред 5 години
САД беа најголемиот купувач на венецуелскиот минерален ресурс

Поради санкциите кон Венецуела, САД купува повеќе нафта од Русија

пред 5 години
oпозициската партија обвинува за цената на горивата

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ континуирано удира по џебот на граѓаните со покачување на нафтата

пред 5 години
Од полноќ сами ќе ги определат малопродажните цени

Регулаторна ги повикува трговците со нафта да не предизвикуваат ценовен шок

пред 5 години
Економија

„Нафташите“ ветиле дека нема да предизвикаат ценовен шок со бензините

пред 5 години
вакуум период

Бензинските сами ќе ги утврдуваат цените на горивата додека не стапи на сила новата методологија

пред 5 години
под пазарни цени

Иран ќе ги искористи сите ресурси за продажба на нафта на црниот пазар

пред 5 години
во иднина цените по нова методологија

Поскапуваат бензините и дизелот

пред 5 години
Економија

Цената на нафтата ќе се задржи на околу 75 долари за барел, велат аналитичарите

пред 5 години
до ниво на околу 8 долари за еден месец

Пред утрешното ембарго од САД: Мадуро повеќе од двојно ја зголеми минималната плата

пред 5 години
Економија

Новите закани од американските санкции ги зголемија цените на нафтата до небо

пред 5 години
на светските берзи

Аларм: Цената на нафтата се вивна до небо, „брент“ се зголеми за 28 центи

пред 5 години
Петта недела по ред

Не запира растот на цената на нафтата

пред 5 години
Нафта од типот Брент е близу 70 долари

Цената на „црното злато“ на светските берзи расте веќе четврти ден по ред

пред 5 години
ќе го користат повеќе од 100 години

Кина откри огромно наоѓалиште на нафта

пред 5 години
Мадуро засега сигурен

Конгресот на САД против воена интервенција во Венецуела

пред 5 години
Нови цени на горивата

Од полноќ поскапуваат бензините

пред 5 години
канадскиот премиер говорел за емисијата на штетни гасови

Џастин Трудо одговорил на писмо испратено од ученици од Македонија (ФОТО)

пред 5 години
Чудо во Србија

Од селски водовод протече нафта (ФОТО)

пред 5 години