Ознака: министерство за здравство
Македонија

Министерството за здравство стана министерство за провизии (ФОТО)

пред 2 недели
Македонија

Од понеделник ќе се вакцинираат полицајци, војска, новинари, судии, возачи во ЈСП, пожарникари

пред 3 недели
Македонија

МЗ: Задолжителен карантин за лица кои доаѓаат од сите јужноафрикански земји

пред 2 мес.
Македонија

МЗ: Утре во модуларната болница на КИБФС стартува вакцинацијата

пред 2 мес.
Македонија

Четири нови лица се заразени со коронавирус

пред 1 година
министерството за здравство првично демантираше, но подоцна призна

Болеста антракс е детектирана кај домашно животно, но нема заболени граѓани

пред 2 години
по бурните реакции

Министерството за здравство се премисли: Нема да има промена на полот на државна сметка

пред 2 години
Реакција

Министерство за здравство: Лубрикантите и кондомите се дел од Програмата за борба против ХИВ, ВМРО-ДПМНЕ ја извртува вистината

пред 2 години
Македонија

Новиот Клинички Центар најверојатно ќе се гради во Ѓорче Петров

пред 2 години
најава на министерот за здравство

Набавката на реагенси ќе се реализира на почетокот од идната година, вели Филипче

пред 2 години
Филипче ни кажа што да правиме кога е загадено

Остануваат старите препораки, останува и загадувањето

пред 2 години
ќе извисат ли платите на медицинските сестри?

Филипче: Пари во буџетот има само за лекарите

пред 2 години
ГИ ПОЧИТУВАШЕ ЛИ ЗАКОНСКИТЕ ПРОПИСИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО?

Тендерот за терапија на болните од хемофилија запливал во матни води?

пред 2 години
Македонија

Утре започнува вакцинацијата против сезонски грип

пред 2 години
Македонија

МЗ: Нема опасност од појава на „мајмунски сипаници“, институциите ја следат ситуацијата

пред 3 години