Ознака: милан
Спорт

Милан е демолирана машина

пред 10 мес.
Спорт

Вака ќе изгледа новиот стадион на Милан (ФОТО)

пред 3 години
Спорт

Како ќе биде вечерва: Црвена Ѕвезда пред три децении со нашиот Најдоски остана непоразена на „Сан Сиро“

пред 3 години
како ќе биде денеска

Милан пред три децении го спаси маглата во Белград (ВИДЕО)

пред 3 години
Спорт

Mилан со Ибрахимовиќ се враќа на голема врата

пред 4 години
Спорт

Најбогатиот европеец го купува Милан за 1 милијарда евра?

пред 5 години
Пријателски меч со Фероникели

Милан стигна на Косово (ФОТО)

пред 5 години
„Росонерите“ ќе може да настапуваат во Лига Европа

УЕФА привремено ја сопре истрагата против Милан

пред 5 години
Шансите за тоа се вели 60 отсто

Антонио Конте се враќа на „чизмата“ со Интер, Милан и Рома како можни дестинации

пред 5 години
целта му е да влезат во лигата на шампионите

Гатусо: Тимот на Милан не е мртов, имам важечки договор уште две години

пред 5 години
Според "Газето Дело Спорт"

Гатузо е подготвен да го напушти Милан

пред 5 години
Спорт

Само таа може да им помогне: Фабијана е најверната навивачка на Милан (ВИДЕО)

пред 5 години
Матео Салвини е голем навивач на Милан

Италијанскиот вицепремиер: Добро е што Игуаин си замина, ми се допаѓа Пјонтек

пред 5 години
убиство на џузепе меаца

Калчото одзеде уште еден живот

пред 6 години
“ќе видиме“ дали ибрахимовиќ ќе се врати во европа

Гатузо нема да брза со Ибрахимовиќ, фокусиран е на актуелниот состав на Милан

пред 6 години
По речиси 40 години

На Милан Кундера ќе му биде вратено чешкото државјанство

пред 6 години
поради прекршувањата на правилата за финансиски фер-плеј

Милан најверојатно ќе остане без парите од Лига Европа

пред 6 години
Лоши финансиски резултати во последните 14 години

Милан се ближи до загуба од една милијарда

пред 6 години
По шпекулациите дека за враќа на европскиот континент

Златан ја отфрли можноста повторно да заигра за Милан

пред 6 години