Ознака: мигранти
Регион

Можна ли е нова мигрантска кризa: Грчките власти префрлаат бегалци од преполнетите острови

пред 4 години
Регион

На пат кон Атина: Момче се обидувал да прошверцува девојка во куфер

пред 4 години
Свет

Италија дозволи влез на брод полн со мигранти

пред 4 години
Реакција на грчката крајбрежна служба и на полицијата на копно

Жители на Лезбос со камења сопреа брод со мигранти да се закотви на островот

пред 4 години
приведени две лица

Во „крајслер“ на автопатот Скопје-Велес пронајдени 12 мигранти

пред 4 години
Македонија

Кривична пријава за две лица осомничени за криумчарење на 27 мигранти

пред 4 години
луѓе од ранливи категории

Повеќе од 450 мигранти од грчките острови ќе бидат префрлени во близина на Македонија

пред 4 години
Десетина земји се на списокот, меѓу нив и Макеоднија

Италија го скрати рокот од две години на четири месеци за враќање мигранти

пред 4 години
клучна е поддршката на ЕУ, велат од организацијата

УНХЦР: Грција мора да стави крај на опасната пренатрупаност во центрите за мигранти на островите

пред 4 години
на грчкиот остров Лезбос

Двајца загинати – Мигранти нападнаа пожарникари што гасеа пожар во бегалски камп

пред 4 години
Регион

Мигрант кој минал низ Македонија во балканската рута раскажува: Хрватските полицајци се најсурови

пред 4 години
трагедија во грчкото море

Се преврте гумен чамец со мигранти: Загинаа дете и бебе

пред 4 години
Македонија

На патот Валандово-Струмица: Во три возила пронајдени 17 мигранти

пред 4 години
по заканата на ердоган дека ќе ги протера бегалците

Мицотакис ја повика ЕУ да даде поголема финансиска помош на Турција за мигрантите

пред 4 години
во близина на британскиот брег

Морнарите мислеле дека сакаат да го заземат бродот: Aлбански мигранти пронајдени во турбина (ФОТО)

пред 4 години
Свет

Италија не сака да пушти брод со мигранти на своја територија

пред 4 години
Регион

Камповите во Грција пренатрупани: На Лезбос веќе нема каде да ги сместат мигрантите

пред 4 години
Македонија

Мигрантот што го удри воз кај Илинден имал тешки телесни повреди

пред 4 години
најмногу од нив пристигнале на Лезбос

Речиси 800 мигранти за едно деноноќие влегле на грчките острови

пред 4 години
водечката комерцијална телевизија му даде отказ

Словенечки новинар заврши зад решетки поради криумчарење мигранти

пред 4 години