Ознака: мигранти
Свет

Франција бара Брисел да ја принуди секоја членка на ЕУ да прими мигранти

пред 3 дена
мигрантите низ србија пишуваат чудни знаци

„Сите земји кои лежат на тлото на Алах ќе бидат пресечени со Алахова сабја

пред 6 мес.
Регион

Грците повеќе загрижени за мигрантското прашање, отколку за коронавирусот

пред 7 мес.
Регион

Бизнисот си врви: 15 долари за пренесен мигрант до грчката граница

пред 7 мес.
Македонија

Бегалците се поблиску до нашата граница: И се закнува ли на Македонија нова мигранска криза (ФОТО)

пред 7 мес.
Регион

Македонија повторно на удар: Грција предупредува на нова мигрантска криза во Европа

пред 10 мес.
Регион

Над 9.000 бегалци и мигранти минатиот месец пристигнале во Грција

пред 11 месец
Регион

Можна ли е нова мигрантска кризa: Грчките власти префрлаат бегалци од преполнетите острови

пред 11 месец
Регион

На пат кон Атина: Момче се обидувал да прошверцува девојка во куфер

пред 11 месец
Свет

Италија дозволи влез на брод полн со мигранти

пред 11 месец
Реакција на грчката крајбрежна служба и на полицијата на копно

Жители на Лезбос со камења сопреа брод со мигранти да се закотви на островот

пред 12 мес.
приведени две лица

Во „крајслер“ на автопатот Скопје-Велес пронајдени 12 мигранти

пред 12 мес.
Македонија

Кривична пријава за две лица осомничени за криумчарење на 27 мигранти

пред 12 мес.
луѓе од ранливи категории

Повеќе од 450 мигранти од грчките острови ќе бидат префрлени во близина на Македонија

пред 12 мес.
Десетина земји се на списокот, меѓу нив и Макеоднија

Италија го скрати рокот од две години на четири месеци за враќање мигранти

пред 12 мес.
клучна е поддршката на ЕУ, велат од организацијата

УНХЦР: Грција мора да стави крај на опасната пренатрупаност во центрите за мигранти на островите

пред 12 мес.
на грчкиот остров Лезбос

Двајца загинати – Мигранти нападнаа пожарникари што гасеа пожар во бегалски камп

пред 1 година
Регион

Мигрант кој минал низ Македонија во балканската рута раскажува: Хрватските полицајци се најсурови

пред 1 година
трагедија во грчкото море

Се преврте гумен чамец со мигранти: Загинаа дете и бебе

пред 1 година
Македонија

На патот Валандово-Струмица: Во три возила пронајдени 17 мигранти

пред 1 година