Ознака: мигранти
водечката комерцијална телевизија му даде отказ

Словенечки новинар заврши зад решетки поради криумчарење мигранти

пред 5 дена
Македонија

Кај село Сопот: БМВ со мигранти удрило во полициско возило

пред 5 дена
Македонија

Приведен возачот: Во „Ауди“ напикал десет мигранти

пред 6 дена
Регион

Кај Закинтос запленет брод во обид за шверцување мигранти

пред 7 дена
Регион

Грчките острови се полнат со мигранти, ќе тргнат ли кон Балканот?

пред 1 нед.
Регион

Се поголем број на мигранти и бегалци пристигнуваат во Грција

пред 1 нед.
барале веднаш да си заминат од кампот

Грчката полиција испука солзавец врз малолетници кои протестираа во бегалски камп на Лезбос

пред 2 недели
од мај годинава досега откриени 1400 мигранти

Албанија има корист од соработката со ФРОНТЕКС, вели Лешај

пред 2 недели
Регион

Над 500 бегалци и мигранти пристигнале на грчкиот остров Лезбос

пред 3 недели
бараат помош од малта

Германски хуманитарен брод со мигранти нема каде да се закотви

пред 3 недели
Не се дозволени нови пријави

Над 16.000 илегални мигранти го напуштат Истанбул

пред 3 недели
На бродот има околу 100 луѓе

Салвини забрани брод со мигранти да вплови во водите на Италија

пред 3 недели
веднаш по несреќата полицијата уапсила две лица

Во сообраќајна незгода во Грција загинаа шест мигранти

пред 3 недели
како на филм, го киндапирале, го ставиле во багажник, потоа го исфрлиле во шума

Затвор па протерување за мигрантите кои киднапираа Словенец

пред 3 недели
Во прифатниот центар на грчкиот остров Лезбос

Малолетен мигрант со нож убил еден, а тешко повредил двајца свои врсници

пред 3 недели
Закана на британскиот премиер

Џонсон: Ќе ги вратиме илегалните мигранти во Франција

пред 3 недели
Швајцарски суд контра европската мигрантска политика

Швајцарија одби да ги враќа мигрантите во Хрватска поради насилството на хрватската полиција

пред 3 недели
Еден загина во несреќата

Четворица од 13 мигранти повредени во сообраќајката синоќа пренесени на Скопските клиники

пред 3 недели