Ознака: метла
Македонија

Место да гледа во својот, СДСМ гледа во дворот на ВМРО-ДПМНЕ: Метлата на „Бихаќка“ треба да почне да мете од Заев

пред 2 мес.
Македонија

Заев тврди дека партиската „метла“ нема врска со случајот „рекет“ (ВИДЕО)

пред 1 година
Екс-министерот за надворешни со порака

Милошоски: Во „режимот“ станаа амбасадори, а сега деградираат околу 30 нивни колеги

пред 1 година
незадоволни од реконструкцијата

Младите на Беса оставија дршка од метла пред Владата (ВИДЕО)

пред 1 година
некои сами се фатија за метлата

Петар Атанасов си поднесе оставка: Мојата позиција станува неодржлива и неефективна

пред 1 година
ОДГЛАСИ НА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА

Алијанса за Албанците: Заев не се ослободи од партиските гангстери

пред 1 година
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ за новите министри: Метлата се претвори во магла (ВИДЕО)

пред 1 година
ПИСМО ДО ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ

Над 200 уметници бараат „метлата“ да не важи за МКЦ, каде за директор го токмат Бени Шаќири

пред 1 година
Побараа од премиерот „метлата“ да заигра во МВР

НСП обвини дека МВР врши мобинг врз членовите на синдикатот

пред 1 година
Македонија

Ахмети замете во ДУИ – ги разреши општинските ограноци

пред 1 година
Македонија

Шекеринска: Шпекулација е дека „метлата“ ќе ги зафати Тевдовски и Анѓушев

пред 1 година
Најава на новиот генерален секретар на СДСМ николовски

Се зависи од датумот: Заев во следните неколку дена ќе излезе со став дали ќе има реконтрукција

пред 1 година
Нема да има промени во владините ресори што ги водат жени

Министерките ќе куртулат од „метлата“

пред 1 година
Коментар на министерот за локална самоуправа

Фазлиу: Одлуката кој ќе биде исклучен треба да произлезе од граѓаните и двете политички структури

пред 1 година
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Само Зоран Заев и Радмила Шекеринска блескаат, сите други се виновни

пред 1 година
ЧИСТКА ВО РАКОВОДСТВОТО НА СДСМ

Метлата на Заев ги измете Кирацовски, Ременски, Манчевски, Спасовски, Зекири и Шилегов

пред 1 година
Ваш став

Анкета: Граѓаните бараат метлата да смете во сите институции, не само да замете

пред 1 година
Македонија

СДСМ денеска со Централен одбор: Koго ќе зафати метлата на Заев

пред 1 година
ВАШ СТАВ

Анкета: Граѓаните бараат метлата да смете во сите институции, не само да замете

пред 1 година
Македонија

„Метлата“ почна од своите редови: Заев ги разреши сите претседатели на општински ограноци на СДСМ

пред 1 година