Ознака: мерки
Регион

Нови мерки во Србија: За викендот, сите кафулиња, ресторани и трговски центри со работно време до 14 часот

пред 3 години
Свет

Во Ирска строги мерки до 5-ти април, поради британскиот сој

пред 3 години
Свет

Во Чешка лекарите се против ублажување на мерките, болниците се речиси полни

пред 3 години
Економија

Славески: 5-тиот пакет мерки е за замајување на јавноста и нема да ја подобри економијата

пред 3 години
Економија

ИВАП незадоволни од мерките: Не е воопшто помош, ниту ќе помогне во надминувањето на состојбата

пред 3 години
Македонија

Собраниската администрација реагира: Не се почитуваат препораките, се загрозува здравјето на вработените

пред 3 години
Свет

Каталонија ги отвора кафулињата, рестораните и спортските сали

пред 3 години
Регион

Трет ден над 1.000 новозаразени во Грција, можни дополнителни мерки за Солун и Атина

пред 3 години
Регион

Берош: Во Хрватска нема простор за ублажување на епидемиолошките мерки

пред 3 години
Економија

НУК: Битиќи итно да го прецизира терминот за средба ако Владата има сериозна намера да помогне

пред 3 години
Економија

При крај ни е трпението, ви даваме рок до 25 јануари, реагираат угостителите

пред 3 години
Свет

Расте бројот на заразени со коронавирус во Франција, рестораните остануваат затворени

пред 4 години
Македонија

Од денеска на сила новите мерки: Угостителите ќе работат до 18 часот, забранети се собири по плоштади

пред 4 години
Економија

Угостителите бараат итна средба со премиерот отворена за јавност

пред 4 години
Регион

Црквите во Грција ќе се отворат само за Божик и Водици: Дозволено е 9 лица во црква, 25 во соборните храмови

пред 4 години
Економија

НУК реагира: Мерките за новогодишните и божикните празници ќе предизвикаат загуби од 18 до 22 милиони евра

пред 4 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Откако спроведоа избори на кои гласаа и заразени, им текна да воведат мерки против епидемијата

пред 4 години
Економија

НУК незадоволни од одлуката на Комисијата: Ако Владата ја прифати оваа препорака, нека размисли како и дали ќе ги надомести штетите

пред 4 години
Регион

Фризерските салони, берберниците, книжарите и центрите за технички преглед на возила, се единствените бизниси во Грција кои добија зелено светло

пред 4 години
Регион

Словенија привремено ги олабавува мерките до Божиќ

пред 4 години