Ознака: мерки
Економија

Сет економски мерки мерки бараат и матичните лекари

пред 7 дена
Економија

Неделава ќе се носат уредбите за третиот сет мерки

пред 7 дена
Економија

Мицкоски: Има ниска искористеност, компании враќаат пари затоа што мерките не им користат

пред 7 дена
Економија

Мицкоски: Владата задоцни со мерките за помош на стопанството, сега е доцна за мерки, ни треба стратегија

пред 3 недели
Нов пакет монетарни мерки

НБРМ: Основната каматна стапка намалена на 1,5 отсто

пред 3 недели
Економија

Клековски: Економскиот тим на Владата е недораснат за справување со кризата

пред 3 недели
угостителите нема да ги користат мерките оти се недоволни и субјективни

Над 15 000 работници се отпуштени од туристичко угостителскиот сектор

пред 2 мес.
Економија

Кол-центар за информации за економските и други мерки донесени од Владата поврзани со Ковид-19

пред 2 мес.
Економија

СКСЗМ: Граѓаните да се известат најмалку 48 часови пред одлуките за ограничување на движењето да стапат во сила

пред 2 мес.
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Владините мерки се несериозни и само ја продлабочуваат економската криза

пред 2 мес.
Економија

СКСЗМ предлага мерки за помош на компаниите

пред 2 мес.
Економија

Мизо: Очекуваме да видиме со какви дополнителни мерки ќе ни излезе во пресрет Владата

пред 2 мес.
Економија

Ангелоска-Бежоска: Макроекономската состојба стабилна, ќе дадеме максимален придонес за справување со предизвиците

пред 3 мес.
на средба со масит

Мицкоски најави пониски даноци и пакет поволности за ИКТ индустријата

пред 4 мес.
Регион

Мерки на грчката Влада за поддршка на туристичките бизниси погодени од банкротот на „Томас Кук“

пред 8 мес.
ВЛАДАТА ОбјавИ повик за ИТ обуки

Со 35,1 милион денари ќе се преквалификуваат 1.253 невработени млади лица

пред 9 мес.
работна средба во стопанската комора

Џабе државна поддршка, кога има многу проблеми кои не се решени, сметаат бизнисмените

пред 9 мес.
Економија

Јанушев: Со мерките на Заев се удира шамар на сите оние кои работеле чесно

пред 9 мес.
Економија

Заев најави економски мерки за супституирање раст на нето платите

пред 9 мес.
вмро-дпмне предупредува

Африканската чума може да го сотре свинскиот фонд, владата на Заев непрофесионална

пред 9 мес.