Ознака: медиуми
Македонија

Ем модуларнта немала дозвола ем Заев се к..чи „Што треба, сите да се посипеме со бензин и да се запалиме?“

пред 1 месец
Македонија

Власта врши силен притисок врз медиумите за да не го третираат пожарот во тетовската болница

пред 1 месец
по примерот на србија

Дали Твитер ќе означи и македонски медиуми кои се блиски со Владата ?

пред 2 мес.
Македонија

Треба да престане притисокот на власта врз националните медиуми, аферата „Мафија” дел од нив ја третираат пред временската прогноза

пред 7 мес.
Економија

Со петтиот антикризен пакет 50 милиони денари поддршка и за 120 радиодифузери

пред 8 мес.
Регион

По критиките кон Јанша, словенечката Влада го запре финансирањето на новинската агенција СТА

пред 11 мес.
Македонија

ОБСЕ внимателно го следи случајот со новинарот Митовски

пред 2 години
Македонија

Протест пред Обвинителството – да запре прогонот врз медиумите и новинарите

пред 2 години
Порака за етичко однесување

ЗНМ и СЕММ: Медиумите да се држат до професионалните стандарди, а политичарите да се воздржат од тужби

пред 2 години
Поранешниот сопственик се изјасни

Велија Рамковски: Ребрендирањето на ВИП показател колку фали А1 телевизијата

пред 2 години
Медиумите во регионот за апсењето на Катица

Македонското правосудство доживеа сериозен удар

пред 2 години
Македонија

АВМУ: Македонските медиуми лани работеле со загуба

пред 2 години
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за владиниот акциски план за борба против лажните вести

Мицкоски: Цензурата не е европска вредност

пред 2 години
Македонија

Заев најави акција против лажните вести и против напади врз демократијата

пред 2 години
огромен медиумски интерес

Над 300 новинарски екипи ја следат посетата на папата Франциск

пред 2 години
Светски ден на слобода на медиумите

АВМУ: Слободата на медиумите во пораст, но има уште многу предизвици

пред 2 години
Македонија

Странските медиуми за првиот круг од претседателските избори

пред 3 години
Регион

Коста Гаврас навреден од Грците!

пред 3 години
Текст на францускиот претседател спроти европските избори

Макрон ги повика Европејците да ја заштитат загрозената ЕУ

пред 3 години
БУГАРСКО-МАКЕДОНСКИ ДИЈАЛОЗИ

Софија обвинува – македонските медиуми „преплавени“ со антибугарска пропаганда

пред 3 години