Ознака: манчестер јунајтед
Англиските медиуми објавија

Алексис Санчез најскап играч на Јунајтед со плата од 350.000 до 500.000 фунти неделно

пред 3 дена
Прв пораз за Солскјер во Премиер лигата

Арсенал го совлада Манчестер јунајтед

пред 2 недели
се враќаат повредените

Јунајтед во најсилен состав на дербито со Арсенал

пред 2 недели
по реал испадна и псж

Ѓаволите го замолкнаа Паркот на принцовите (ВИДЕО)

пред 3 недели
Шеикот Бин Салман нуди 3,8 милијарди долари

Манчестер Јунајтед добива арапски сопственици?

пред 1 месец
по пет и пол години поминати со „црвените ѓаволи“

Манчестер јунајтед се раздели од Белгиецот: Фелаини заминува во Кина

пред 2 мес.
судејќи според играта на тимот

Манчестер јунајтед меѓу четирите прво пласирани во Премиер Лига, уверен Рајан Гигс

пред 2 мес.
французинот излезе од сенка

Солскјер му порача на тимот дека играта ќе ја гради околу Погба

пред 2 мес.
пред дуелот на црвените ѓаволи против спарс

Солскјер: Мечот против Тотенхем ќе биде мојот прв вистински тест

пред 3 мес.
ќе помогне „црвените ѓаволи“ да се стабилизираат

Алекс Фергусон се враќа во Манчестер јунајтед

пред 3 мес.
Поранешниот напаѓач на „црвените ѓаволи" отворено за Жозе Мурињо

Руни: И готвачките немаа желба да работат со Мурињо

пред 3 мес.
солиден бонус доколку црвените ѓаволи се пласираат во ЛШ

Откриен интересен детал од договорот меѓу Солскјер и Манчестер Јунајтед

пред 3 мес.
дали „специјалниот“ си најде нова работа

Мијатовиќ: Голема е веројатноста Мурињо да се врати во Реал

пред 3 мес.
заврши престојот на „специјалниот“

Манчестер го отпушти Мурињо

пред 3 мес.
пред дербито во премиер лигата, ливерпул - манчестер јунајтед

Клоп: Не сум ни папа ни Ајнштајн

пред 3 мес.
Спорт

Победа на Сити во градското дерби во Премиер лигата (ВИДЕО)

пред 4 мес.
Крајно интересна завршница на дуелот меѓу Јувентус и Манчестер јунајтед

Мурињо шоу во Торино (ВИДЕО)

пред 5 мес.
Постигнати 21 гол во натпреварите од Лигата на шампионите

Кристијано Роналдо триумфално се врати на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

пред 5 мес.