Ознака: куче
Свет

После короната: Кинезите веќе нема да јадат кучиња и мачиња

пред 1 година
Магазин

Идеално за тие што се на приземје: Вака можете да го прошетате вашето куче без да излегувате од дома

пред 1 година
Аларм на „Анима мунди“

Масакр со секира на кучиња во Аеродром

пред 2 години
ФАТАЛЕН НАПАД

Ротфајлер изгриза до смрт тримесечно бебе во Грција

пред 2 години
Магазин

Куче скокна во река да спаси друго куче (ВИДЕО)

пред 2 години
монструозно

Ужас во Русија: Го силувал кучето до смрт

пред 2 години
Магазин

Ова е најгрдото куче во светот: Требало да го успијат, а сега газдарицата освои 1.500 долари (ФОТО/ВИДЕО)

пред 2 години
Македонија

Куче искаса петгодишно дете на Матка

пред 2 години
детето старо 39 дена се бори за живот

Ужас во Хрватска: Бебето во еден момент заплакало, кучето се стрчало, а родителите затекнале страшна сцена

пред 2 години
Магазин

Куче на јапонски јазик си бара хамбургер! (ВИДЕО)

пред 2 години
Македонија

Куче скитник искаса 80 годишна баба

пред 2 години
Ова се вика верност

Кучето го чекало својот газда на исто место четири месеци, тој не се појавил (ВИДЕО)

пред 2 години
Милениците имаат многу начини за да ја искажат љубовта

10 знаци дека вашето куче навистина ве сака

пред 2 години
Акција за вдомување бездомни кучиња во стационарот „Вардариште“

Вдоми – не купувај!

пред 3 години