Ознака: конференција
на 55. Минхенска конференција за безбедност

Лавров: Бевме обвинети дека се мешаме во проблемот со промената на името на Македонија, но нема докази

пред 2 години
Македонија

Синот на Мира-дизел од СДСМ вработен во ЕЛЕМ?

пред 2 години
Прес-конференција во Владата

Меѓуресорско тело за координирање на обврските од Преспанскиот договор

пред 2 години
Kонференција „Разговараме и делуваме на патот кон ЕУ“

Јакнење на финансиските истраги за организираниот криминал

пред 2 години
Прес-конференција на Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Наместо живот донесоа невиден егзодус

пред 2 години
Во ек на енормно загадување, Владата реши да побара странски донатори за помош

Дураку излезе од маглата

пред 2 години
30 милиони евра од Светска Банка за подобрување на социјалните услуги

Подобрувањето на човечкиот капитал клучен за економски развој

пред 2 години
Прва национална конференција за византологија и медиевистика „Самуиловата држава – 1.000 години потоа (1018-2018)“

Иванов: Договорот од Преспа од нас ќе направи фуснота

пред 2 години
НЕ МИСЛИ НА ОСТАВКА

Меј како „Денсинг квин“ на партиската конференција (ВИДЕО)

пред 2 години
сдсм со реакција на пресот на опозицијата

СДСМ: Залудни се измислиците и конструкциите на ВМРО-ДПМНЕ

пред 2 години
вмро-дпмне предупредува

Постојат индиции дека СДСМ подготвува поткуп на гласачи

пред 2 години
Конференција „Macedonia Manufacturing Expo“

Производниот сектор бара квалификувана работна сила

пред 2 години