Ознака: конференција
Македонија

Николоски на конференција со ЕУ пратеници: Бугарија веднаш да го тргне ветото и да престане со условувањата

пред 5 дена
Македонија

Димитров: Јас сум Македонец и не би требало да бирам помеѓу тоа да бидам Македонец кој зборува македонски јазик и да станам Европеец во смисла на дел од ЕУ

пред 4 недели
Магазин

Почна Меѓународната научна конференција „Охрид- Водици 2021″

пред 3 мес.
Магазин

Mеѓународна конференција „Предисторија во Македонија”

пред 4 мес.
Македонија

Пендаровски: Младинското незадоволство е секогаш лоша вест, бидејќи покажува дека политичарите не успеале да изградат инклузивно општество, растечка економија и култура на дијалог

пред 5 мес.
Македонија

Османи: Соседите да бидат мотор, а не кочница на нашата евроинтеграција

пред 6 мес.
Економија

Трета годишна конференција за е-трговија во Македонија: „Е-трговија и Ковид-19: Предизвици и можности“

пред 6 мес.
Македонија

Пендаровски: Ако не добиеме преговори, тоа ќе биде голема грешка на ЕУ

пред 6 мес.
Македонија

Кржаловски: Многу е веројатно меѓувладината конференција со ЕУ да не се одржи

пред 6 мес.
Македонија

„Политико“: Бугарија ќе каже „не“ за меѓувладината конференција!?

пред 6 мес.
Интервју со Патрик Мартенс и Марта Наумовска-Грнарова

Процесот да се стане добавувач не е мал, но е секогаш исплатлив (ВИДЕО)

пред 2 години
Два дена дискусии на еминентни доктори, фармацевти, адвокати, социолози ...

Научна Конференција „Вакцините во 21 век – предизвици со кои се соочуваме“

пред 2 години
Прес во Јавното обвинителство

Катица „се продала“ за помалку од нејзината плата, а парите биле за Боки и Зоки

пред 2 години
обвинителството и судството се сé, само независни не“, вели Јанушев

ВМРО-ДПМНЕ бара проширување на истрагата за „Рекет“ и кон нарачателите

пред 2 години
Средба Заев–Црвенковски

Македонија ќе биде домаќин на регионална конференција „Проширувањето на ЕУ на крстопат“

пред 2 години
Економија

Кои се насоките за идниот развој на агро секторот во државата?

пред 2 години
азија на собир

Главниот град на Кина сјае во сите бои (ФОТО)

пред 2 години
меѓународна конференција за оваа болест

Сѐ помлади луѓе заболуваат од карцином на дебелото црево

пред 2 години
На конференција во Атина

Поповски: Можеби треба да размислиме да доделиме Нобелова награда за лажни вести

пред 2 години
Конференција во МАНУ

Камбовски: Нема потреба од референдум за членство во НАТО

пред 2 години