Ознака: комити
Спорт

Мртовечки ковчег од „Балистите“ за Вардар (ФОТО)

пред 3 мес.
Спорт

Комитите на Велигден го запалија Скопје „за нашата вера православна, за нашата црква македонска, за нашата Македонија“!

пред 1 година
Спорт

Kомити ги обвинија Чкембари за клубот „Ванчо Михајлов“

пред 2 години
Спорт

Комити до „Вујо Мајсторе“: Скопје секогаш ќе биде твој дом

пред 2 години
Спорт

Фешта на Комити (ВИДЕО)

пред 3 години
Спорт

„Комитите“ покажаа колку го сакаат Вардар (ФОТО)

пред 3 години
Спорт

За „Комитите“ испаѓањето на Вардар од првата лига е национален срам

пред 3 години
Спорт

Џиџи хоспитализиран поради компликации од коронавирус

пред 3 години
Спорт

Почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на „Комити“

пред 4 години
Спорт

Фк Вардар тоне, „Комитите“ бараат одговор од Самсоненко

пред 4 години
Спорт

„Комитите“ ги повикаа сите навивачи заедно да ја бодрат Македонија против Косово

пред 4 години
со „Северна“ и без извинување дека македонците немаат историја не преговаат

Пендаровски тешко ќе ги седне на маса „Комитите,“ „Шверцерите“ и „Балистите“

пред 4 години
Спорт

„Комитите“ бараат да прославуваат на 8 декември во МНТ

пред 4 години
Спорт

Заев за „Комитите“: Mладите момчиња споменуваа бизнисмени од Русија (ВИДЕО)

пред 5 години
Собир пред салата „Јане Сандански“ во 17 часот

Комити со дефиле и парада за ракометните шампиони

пред 5 години
Во организација на „Комити“

Пречек на ракометарите на Вардар: Понеделник, 22 часот, меѓународен аеродром Скопје

пред 5 години
утре на полноќ слетуваат во скопје

Комитите најавуваат: Без оглед на резултатот Вардарци ќе имаат величествен пречек

пред 5 години
вардар имаше поддршка

Еден живот една љубов: Комитите славеа во Сегедин (ВИДЕО)

пред 5 години
ќе го посетат гробот на великанот

Koмитите на 4 мај ќе му одадат почит на Гоце Делчев

пред 5 години
На Божик во 21 часот

Комити повикуваат граѓаните да излезат на тераса и да чукаат со тенџериња за Македонија

пред 5 години