Ознака: кире лазаров
Спорт

Прв пораз на Кире како селектор

пред 1 месец
Спорт

Кире Лазаров се реши во составот да го вметне дебитантот Игор Ѓорѓиев, а во ростерот ќе биде и Филип Миркуловски

пред 1 месец
Спорт

Лазаров го објави списокот на избраници

пред 2 мес.
Спорт

Кирил Лазаров се врати на тренинзите откако доби негативен тест на Ковид-19

пред 5 мес.
Спорт

Кире Лазаров вчера беше најефикасен во победата на Македонија против Финска

пред 6 мес.
Спорт

Лазаров: Младите бегаа од одговорност (ВИДЕО)

пред 1 година
составен од млади играчи чиј тренер е Андон Бошковски

Почна со работа клубот КЛ7 на Кире Лазаров, целта е да биде стандарден суперлигаш

пред 2 години
Капитенот се огласи

Лазаров: Дадовме максимум, Русите се квалитетни не е срамота да се изгуби од нив

пред 2 години
Утеха за нашиот капитен

Лазаров најдобар во првата фаза на СП

пред 2 години
Спорт

Македонија против Исланд за пласман во следната фаза

пред 2 години
Големо признание за нашиот капитен

Според ЕХФ, Лазаров меѓу десетте најдобри во 2018 година

пред 2 години
македонскиот „бомбардер“ во интервју за балкан-хендбол

Лазаров: Имаме тешка задача на СП во јануари, успех ќе биде ако ја поминеме групата

пред 2 години