Ознака: катар
Свет

Една од најбогатите економии: Државата Катар денеска го слави Националниот ден

пред 1 месец
Свет

Прва заливска земја: Kатар целосно го ослободува пазарот на трудот

пред 4 мес.
Свет

Kатар обезбеди 100 милиони долари помош за Сирија

пред 7 мес.
Свет

Катар: Саудиска Арабија упатува лажни тврдења за извештајот на СТО

пред 7 мес.
Свет

Катар на конферeнција за помош на палестинските бегалци

пред 7 мес.
Македонија

Катар на состанок на Арапската лига на која се дискутираше за состојбата во Либија

пред 7 мес.
Свет

СТО пресуди во корист на Катар: Саудиска Арабија бесправно пиратирала програми на катарската телевија „BeIn“

пред 7 мес.
Свет

Шефот на дипломатијата на Катар за блокадата врз неговата земја: До ден-денес не наоѓаме јасни причини за наметнување на оваа блокада

пред 8 мес.
Обраќање наминистерот за надворешни работи Шеик Мохамед бин Абдулхман Ал-Тани

Катар останува посветен на борбата против ИСИС во Сирија и Ирак

пред 8 мес.
туристички комплекс со пет ѕвзди на брдото мавријан

Арапи заинтересирани да градат мал град во Улцињ вреден милјарда евра

пред 1 година
поранешниот шеф на фифа изненаден

Блатер за Платини: Мислев дека овој случај е затворен уште од 2016 година

пред 2 години
Во врска со спорното доделување на Мундијалот во Катар

Притворен Мишел Платини

пред 2 години
Се зголемува американско-иранската напнатост во Персискиот залив

Американски бомбардери Б-52 пристигнаа во Катар (ВИДЕО)

пред 2 години
студија на ФИФА по најавите за 48 учесници на СП во Катар

Проширувањето на Мундијалот во 2022 ќе донесе до 400 милиони долари добивка

пред 2 години
На ова здание ќе се игра финалето на сп во Катар

Не се жалат пари за овој вселенски брод (ФОТО)

пред 2 години
Поради малото влијание врз одлуките на организацијата

Катар се повлекува од ОПЕК

пред 2 години
Магазин

Стадионот на СП во Катар случајно или не има посебен изглед

пред 2 години
на отворање на шопинг мол во катар

Џенифер Лопез за 20 минути заработи два милиони долари

пред 2 години
Резервите на мермер во рудникот „Сивец“ се за над 100 години

Прилепскиот мермер патува за Катар

пред 2 години