Ознака: Камион
Македонија

Пак пропадна камионче на плоштад (ФОТО)

пред 7 дена
Магазин

Снаодлив нашинец со лоши гуми : На германски полицаец му вика „дај ми број ќе ти се јавам од Македонија“ (ВИДЕО)

пред 2 години
Свет

Поднесено обвинение против возачот на „камионот на смртта“

пред 3 години
Регион

Борисов: Камионот, со 39 беживотни тела, не бил во Бугарија од 2017 година

пред 3 години
Македонија

Три години затвор за возачот на автобус за сообраќајка на автопатот Велес-Скопје

пред 3 години
Пожар во Струмица

Камион се запалил во магацин – изгорела и кровната конструкција

пред 3 години
СТРАВОТНА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО ГЕРМАНИЈА

Камион збришал група мотоциклисти – четворица загинале

пред 3 години
Регион

Камионџија сакал во чорап да пренесе 25 000 евра (ФОТО)

пред 3 години
Од билтенот на МВР

Камион прегази жена во Петровец

пред 4 години
Сообраќајна несреќа

Камион се изврти и го блокираше автопатот Скопје-Гевгелија

пред 4 години
кај демир капија

Патничко возило удрило во камион на ЈП „Македонија пат“

пред 4 години
Поради силен ветер

Македонски камион се превртел на автопат во Грција

пред 4 години
Полицајците го обезбедуваат патот оти животните неконтролирано се движат

Се преврте камион – исплашени овци излетаа од патот

пред 4 години
Македонија

Камион се движел наназад и усмртил пешак

пред 4 години