Снаодлив нашинец со лоши гуми : На германски полицаец му вика „дај ми број ќе ти се јавам од Македонија“ (ВИДЕО)

18.04.2021 / 13:52

Сиромав човек викаат е жив ѓавол. Дека маката ќе те натера на се доказ е и овој Македонец во Германија.Тој со својот камион е запрен од полицијата која му објаснува дека со овие гуми не може да продолжи да вози и оти е опасност за сообраќјот.

Не помогнало и тоа што полицаецот  му објаснил компјутерски во каква состојба се неговите пневматици.

Откако не се разбрале Македонецот му вика на полицаецот на македонски јазик.

“Дај ми број ќе ти се јавам од Македонија”.

 

 

Погледнете, урнебесно

 

СподелиShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.

Магазин

Следете во живо: Промоција на електронското издание на Толковниот речник на македонскиот јазик

пред 4 дена
Магазин

Концерт на Филхармонија чест на Гоце Делчев: Диригент е Христо Христов, внук на Делчев

пред 4 дена
Магазин

Шурбановски: Редно е веќе да се легализира радиото Канал 103 кое 30 години промовира прогресивна музика и култура

пред 4 дена
Магазин

Ѓорѓе Јовановиќ дел од изложбата „Поголем од мене: Херојски гласови од поранешна Југославија“ во Рим

пред 4 дена
Магазин

Власта на Заев на секој начин се обидува да го избрише Гоце Делчев: Веќе три години не се доделува престижната награда која го носи неговото име

пред 4 дена
Магазин

УГД го одбележува Денот на македонскиот јазик и 100 години од раѓањето на Блаже Конески

пред 4 дена
Магазин

Гореше гробот на таткото на Дарко Лазиќ (ФОТО)

пред 4 дена
Магазин

Претставникот на Евровизија со бугарски пасош конечно призна дека е геј

пред 6 дена
Магазин

„Свирете ми есен доаѓа дуњо моја“ е пишувана според вистински настан (ВИДЕО)

пред 1 нед.
Магазин

Аркан му дали на Ранду дрес од Обилиќ (ФОТО)

пред 1 нед.