Ознака: индија
Магазин

Ако мислите дека вашата работа е лоша: Во Индија собираат накит од мртовци за два долари дневно

пред 1 година
Свет

Коронавирусот коси во Индија – регистриран најголем број на смртни случаи од почетокот на пандемијата

пред 3 години
Свет

Индија го достигна пикот: Почна да опаѓа бројот на новозаразени со Ковид-19

пред 3 години
Свет

Рекордна смртност во Њу Делхи

пред 3 години
Свет

Њу Делхи затворен шест дена поради рекордниот раст на коронаинфекциите

пред 3 години
Свет

Откриен нов сој на коронавирусот во Индија

пред 3 години
Свет

Непозната болест се појави во Индија – хоспитализирани над 250 луѓе

пред 4 години
Свет

Се слушнал плач од внатре: Предвреме родено дете во Индија живо закопано во гроб

пред 5 години
Семеен сериски убиец

Индијка отрула шестмина роднини со цијанид за да ги контролира семејните финанси

пред 5 години
Индиски „пријателски оган“

Индија по грешка си соборила хеликоптер во Кашмир – шест војници загинале

пред 5 години
човекот кој ја ослободи Индија од колонијалното ропство

Индија одбележува 150 години од раѓањето на Махатма Ганди (ФОТО)

пред 5 години
втор пат во две недели одбиено барање за прелет на високи претставници

Пакистан го одби барањето на Индија да го отвори воздушниот простор за премиерот Моди

пред 5 години
Слетало или доживеало несреќа?

Исчезна индиското леталото кое требаше да се спушти на Месечината

пред 5 години
средба на путин со индискиот премиер Моди

Русија и Индија во меѓусебната трговија планираат да го исфрлат доларот

пред 5 години
Продолжуваат тензиите во Кашмир

Престрелка на границата меѓу Индија и Пакистан, двајца загинати цивили

пред 5 години
Ииндискиот министер за одбрана најави промена на индиската воена доктрина

Индија не планира, но не отфрла да употреби нуклеарно оружје против Пакистан

пред 5 години
непријатна случка за еден индиец

Кобра му се заплетка во моторот, мораше да ја вади со голи раце (ВИДЕО)

пред 5 години
Се барал по потерница од Интерпол

Дошол да купува фудбалери: Индиски бизнисмен уапсен во Србија (ВИДЕО)

пред 5 години
откако Индија ја укина автономијата на индискиот дел на Кашмир

Гутереш повика за воздржаност меѓу Индија и Пакистан

пред 5 години
Одлука која може да доведе до нов воен конфликт

Индија ја укина уставната контрола врз Кашмир, Пакистан се противи

пред 5 години