Ознака: индија
Свет

Непозната болест се појави во Индија – хоспитализирани над 250 луѓе

пред 1 месец
Свет

Се слушнал плач од внатре: Предвреме родено дете во Индија живо закопано во гроб

пред 1 година
Семеен сериски убиец

Индијка отрула шестмина роднини со цијанид за да ги контролира семејните финанси

пред 1 година
Индиски „пријателски оган“

Индија по грешка си соборила хеликоптер во Кашмир – шест војници загинале

пред 1 година
човекот кој ја ослободи Индија од колонијалното ропство

Индија одбележува 150 години од раѓањето на Махатма Ганди (ФОТО)

пред 1 година
втор пат во две недели одбиено барање за прелет на високи претставници

Пакистан го одби барањето на Индија да го отвори воздушниот простор за премиерот Моди

пред 1 година
Слетало или доживеало несреќа?

Исчезна индиското леталото кое требаше да се спушти на Месечината

пред 1 година
средба на путин со индискиот премиер Моди

Русија и Индија во меѓусебната трговија планираат да го исфрлат доларот

пред 1 година
Продолжуваат тензиите во Кашмир

Престрелка на границата меѓу Индија и Пакистан, двајца загинати цивили

пред 1 година
Ииндискиот министер за одбрана најави промена на индиската воена доктрина

Индија не планира, но не отфрла да употреби нуклеарно оружје против Пакистан

пред 1 година
непријатна случка за еден индиец

Кобра му се заплетка во моторот, мораше да ја вади со голи раце (ВИДЕО)

пред 1 година
Се барал по потерница од Интерпол

Дошол да купува фудбалери: Индиски бизнисмен уапсен во Србија (ВИДЕО)

пред 1 година
откако Индија ја укина автономијата на индискиот дел на Кашмир

Гутереш повика за воздржаност меѓу Индија и Пакистан

пред 1 година
Одлука која може да доведе до нов воен конфликт

Индија ја укина уставната контрола врз Кашмир, Пакистан се противи

пред 1 година
Магазин

Докторите извадиле 526 заби од устата на седумгодишно дете (ВИДЕО)

пред 1 година
добра вест за загрозената врста

Во Индија се зголемува популацијата на тигри

пред 1 година
започна најсложената мисија на индија во вселената

Индија започна мисија за истражување на Јужниот пол на Месечината (ВИДЕО)

пред 1 година
Блиска средба со диво животно

Тигар нападна мотоциклисти на сред автопат (ВИДЕО)

пред 2 години
Свет

Околу 50 луѓе починале од топлотен бран во Индија

пред 2 години
Гласање во индија

Политичар на избори добил само пет гласа, а има девет членови на семејство (ВИДЕО)

пред 2 години