Ознака: иловица
Став на ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ ги лаже граѓаните за рудникот Иловица

пред 11 мес.
став на вмро-дпмне

Како компанијата на Дестани која нема искуство во копањето на злато ќе гарантира дека нема да се контаминира почвата од Иловица?

пред 11 мес.
став на вмро-дпмне

Крешник Бектеши го потопи Ковачевски, призна дека концесијата за Иловица ја дале СДСM и ДУИ

пред 11 мес.
Македонија

Фатмир Бесими го потпишaл првиот Договор за концесија за Иловица

пред 11 мес.
Македонија

Мицкоски за рудникот „Иловица“: Уште една бизнис зделка на ДУИ и СДСМ

пред 11 мес.
Економија

Николоски: Рудникот „Иловица“ е купен од компанија со сомнителен капитал, Заев молчи за тоа

пред 3 години
Економија

Заев дури сега ќе го проверувал имотот на концесионерите на Иловица

пред 3 години
Македонија

Владата на Зоран Заев избрка канадска компанија за да може бугарска да го купи рудникот Иловица!?

пред 4 години
канадската компанија ке ги искористи сите правни мерки

Иловица: Цврсто сме уверени вo нашата правна позиција

пред 5 години
Потпишана предлог одлуката за раскинување на договорот за рудникот „Иловица“

Бектеши за Иловица: Владата не носи емотивни, туку одлуки во рамки на законите

пред 5 години
Македонија

Локализиран шумскиот пожар над Иловица, Струмичко

пред 5 години
Економија

Владата го одбива барањето на „Еуромакс“ за дозвола за Иловица

пред 5 години
според министерство за економија не се исполнети условите за експлоатација

Еуромакс извиси: Владата ќе го раскине Договорот за концесија

пред 5 години
Неизвесност за рудникот Иловица

За една недела ќе се знае дали Еуромакс ќе остане или ќе си оди

пред 5 години
Одлука на владата

Ќе се преиспита исполнувањето на правната обврска за добивање дозвола за Иловица

пред 5 години
Македонија

Можна е одлука во вторник за рудникот Иловица

пред 5 години
ЖИВ ЅИД ДО РУДНИКОТ НА СМРТТА

Блокиран рудникот Штука-Иловица, жителите не веруваат дека се вршат археолошки истражувања

пред 5 години
од вмро-дпмне се сомневаат

Арсовски: Дали фирмите на Заеви во Бугарија треба да добијат бизнис во рудникот Иловица?

пред 5 години
Економија

Граѓани бараат да се отвори рудникот Иловица-Штука

пред 5 години
Македонија

Заев во Иловица и Штука: Најзначајниот приоритет на Владата е здравјето на граѓаните

пред 5 години