Ознака: хашим тачи
пред заминување на меѓународниот форум во словачка

Тачи: Таксата на увоз останува дури Србија не го признае Косово

пред 12 мес.
Регион

Тачи во Албанија: Вие бевте заедно со нас во војната и заедно живееме во слобода

пред 1 година
косовскиот претседател со порака

Taчи: Наскоро ќе живееме во заедничка држава Косово-Албанија

пред 1 година
бара да се укине

Тачи: Koсово и Албанија неправедно ги дели граница

пред 1 година
в недела новиот претседател стапува на функција

Мета, Тачи и Радев доаѓаат на инаугурацијата на Пендаровски

пред 1 година
туѓо сака свое не дава

Хашим Тачи: Прешево ќе се припои кон Косово, но нема да има размена на територии

пред 1 година
Регион

Тачи за преговорите со Србија: Мораме да седнеме дури и со нашите најлути непријатели

пред 1 година
Доказот се наоѓа на света гора

Прадедото на Хашим Тачи бил православен свештеник

пред 1 година
во својот дом

Објавена фотографија од Хашим Тачи на 16 години како држи оружје (ФОТО)

пред 1 година
најви ригорозни мерки

Хашим Тачи ќе се бори против корупцијата

пред 1 година
Косовските власти за бомбардирањето на Србија

Taчи: ОВК на земја и НАТО во воздух го присилија Милошевиќ на капитулација

пред 1 година
Регион

Хашим Тачи најавува оставка

пред 1 година
Еден за американците, друг за британците, трет за албанците

Тачи, Харадинај и Весели работат за три различни разузнавачки служби

пред 1 година
Тачи ги бара Прешево, Медвеѓа и Бујановац

Поделбата на Косово се поизвесна

пред 1 година
Честитка од претседателот на Косово

Тачи: Протоколот за Македонија во НАТО носи мир, стабилност и безбедност во регионот

пред 1 година
Претседателот на Косово се всели во нов дом

Најмоќните албански политичари се собраа во новата жолта куќа на Тачи (ФОТО)

пред 1 година
Регион

Тачи до Трамп: Подготвен сум за компромис со Србија за Косово да стане дел од ОН

пред 1 година
Регион

Тачи: Ако добијам покана ќе одам во Хаг

пред 1 година
Косовскиот претседател сака прекројување на границите

Тачи: Размената на територии се најдобра можност за напредок

пред 1 година
вашингтон пост пишува

Тачи под притисок од Трамп ветил дека ќе ги укине тарифите за Србија

пред 1 година