Ознака: граница
Регион

Грција ја продолжи забраната за патување државјани на трети земји до 12 октомври

пред 2 мес.
Регион

Грците заболените од корона ги сместуваат во хотел со пет ѕвездички

пред 5 мес.
Регион

Затворени 27 гранични премини помеѓу Хрватска и Словенија

пред 9 мес.
Македонија

Застој на македонско-српската граница – се чека по еден час

пред 1 година
Македонија

На ГП Табановце за излез од државата се чека повеќе од еден час

пред 1 година
Македонија

На Табановце почнува примена на заеднички гранични контроли со Србија

пред 1 година
Од утре заедничко гранично управување со Србија

Патување во Србија со едно застанување за двете гранични контроли

пред 1 година
Македонија

На Богородица и Табановце се чека околу половина час

пред 1 година
нова провокација на косовските власти

На Косово не може да се влезе со српски пасош?

пред 1 година
БИТКА СО ПРЕКУГРАНИЧНИОТ КРИМИНАЛ

Заеднички полициски вежби меѓу Албанија, Косово и Црна Гора

пред 1 година
зголемена фреквенција на возила

На „Богородица“ се чека од 30 до 45 минути за излез од државата

пред 1 година
Одлука на американскиот Конгрес

Помош од 4,5 милијарди долари за мигрантите на границата со Мексико

пред 1 година
морале да интервенираат противпожарни единици

Драма на македонско-српската граница: Се запали автобус полн со патници (ВИДЕО)

пред 2 години
за размислувањата за размена на територии

Харадинај: Политички погребан ќе биде оној што ќе ги менува границите на Балканот

пред 2 години
Министерката за одбрана уверува

Шекеринска: Ја следиме состојбата со мигрантите, подготвени сме за поголем притисок на јужната граница

пред 2 години
Репортажа на националното радио БНР

Ќустендилците во иднина Македонките ќе ги нарекуваат – Северини

пред 2 години
Регион

Сојуз за Србија: Вучиќ договара предавање на Прешево, Медвеѓа и Бујановац

пред 2 години
Затворени границите на Венецуела

Тензија и солзавец на венецуелската граница

пред 2 години
Каменос во елемент

Скопје е 20 минути работа

пред 2 години
НЕМАЛО ВРЕМЕ ДА СЕ РАСПИШЕ ТЕНДЕР

Преку старата „Република Македонија“ залепена новата Република Северна Македонија

пред 2 години