Ознака: гласање
лидерот на сдсм гласаше во струмица

Заев: Верувам во успешни избори, со забрзано темпо да продолжиме напред

пред 2 години
Претседателот Ѓорге Иванов по денешното гласање

Иванов: Новиот претседател да ги исполни сите ветувања (ВИДЕО)

пред 2 години
лидерот на ВМРО-ДПМНЕ гласаше во Влае

Мицкоски: И покрај сите злоупотреби и притисоци, Македонија ќе добие жена претседател (ВИДЕО)

пред 2 години
кандидатот на СДСМ и коалицијата гласаше во населбата Автокоманда

Пендаровски: Очекувам уште поубедлива победа во вториот круг

пред 2 години
Македонија

МВР до пладне не регистрирало никакви проблеми при гласањето

пред 2 години
не смеете да гласате ако не се потпишете во избирачкиот список

Кои се вашите избирачки права и обврски

пред 2 години
Информации од граѓанската асоцијација што го следи гласањето

МОСТ: Досега без забележани неправилности во гласањето

пред 2 години
упатство за гласање

За локалните избори, гласачот се потпишува во Избирачки список наменет за избор на градоначалници

пред 2 години
во вториот круг

За избор на претседател треба да гласаат најмалку 723.253 граѓани

пред 2 години
очекуваат одговорност

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава за гласањето на секои 24 секунди во Зајас

пред 2 години
Приговорот е прифатен

Поништено уште едно гласачко место: Во Охрид гласале 82, а на список имало 42

пред 2 години
Претседателот Иванов гласаше во првиот круг од претседателските избори

Иванов: Македонија заслужува да и припадне она за кое се изборила досега (ВИДЕО)

пред 2 години
лидерот на ВМРО-ДПМНЕ гласаше во првиот круг од претседателските избори

Мицкоски: Граѓаните да бидат гласни против лагите, корупцијата, невладеењето на правото

пред 2 години
премиерот зоран заев гласаше во струмица

Заев: Сериозна зрелост ќе покажеме ако демонстрираме демократичност во изборите

пред 2 години
Претседателскиот кандидат на СДСМ и на ДУИ гласаше во првиот круг

Пендаровски: Очекувам масовна поддршка за патот на Северна Македонија кон ЕУ и НАТО

пред 2 години
Кандидатката за претседател од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата гласаше во првиот круг

Силјановска: Очекувам да влезам во вториот круг, во спротивно ќе гласам за Блерим Река

пред 2 години
Македонија

Се гласа за петтиот претседател на шестите директни избори (ВИДЕО)

пред 2 години
Формирани се статични и мобилни тимови кои ќе го следат изборниот процес

МОСТ: Сите гласачки места се отворени навремено и нема проблеми

пред 2 години
Претседателски избори 2019

Над 900 илјади гласови потребни за победа во прв круг

пред 2 години
гласањето почна

Отворени гласачките места

пред 2 години