Ознака: германија
одалеченоста меѓу луѓето ќе продолжи

Германија ги отвора рестораните, училиштата и продавниците

пред 6 мес.
Свет

Шефот на кабинетот на Меркел: Врвот со корона вирусот во Германија не е достигнат

пред 7 мес.
Свет

Германија со 50 милијарди евра ќе ги помага рестораните, кафулињата и таксистите

пред 7 мес.
Свет

Германија со мерки да ги зголеми пензиите на оние со ниска основа

пред 8 мес.
Свет

Германските пензионери не можат да го поминат месецот

пред 10 мес.
Паѓа производството на автомобили

Германската автомобилска индустрија е во криза

пред 10 мес.
Магазин

Германците ќе намалат со китењето божиќни украси за да ја заштитат планетата

пред 10 мес.
Регион

Балканците се селат во Германија, Германците заминуваат во Швајцарија

пред 11 месец
Свет

Во Германија протест за слобода на печатот и против екстремната десница

пред 11 месец
Македонски компании во Германија се запознаваат со моделот “дуално образование“

Германската тајна за намалување на невработеноста е дуалното образование

пред 12 мес.
За да се намалат емисиите на јаглерод диоксид

Германија го зголеми данокот за кратки летови, ќе го намалува за возни билети

пред 1 година
Полицијата не исклучува терористички напад

Камион удри во осум автомобили во Германија – 17 повредени (ВИДЕО)

пред 1 година
извештај на „евростат“

Германија и Италија најголеми производители на кафе

пред 1 година
За предлогот гласаа и власта и дел од опозицијата

Бундестагот даде зелено светло за Македонија и Албанија за почнување преговори во октомври

пред 1 година
важи за во седум сектори

Германските компании со скратено работно време ги привлекуваат работниците

пред 1 година
Свет

Германски суд: Мамурен човек е болен човек

пред 1 година
после шест месеци бегство фатен е во темерин

Уапсен непресметливиот Србин кој побегна од германски затвор со список за отстрел

пред 1 година
неименувани извори тврдат

Турција и Волксваген се поблиску до договор за изградба на фабрика

пред 1 година
СТРАВОТНА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО ГЕРМАНИЈА

Камион збришал група мотоциклисти – четворица загинале

пред 1 година
во борба против климатските промени

Германија ги затвора рудниците за јаглен

пред 1 година